Web Sitenizin Grafik Tasarımını Geliştirmek İçin Verimli İpuçları

03/07/2019
03/07/2019 admin

Web Sitenizin Grafik Tasarımını Geliştirmek İçin Verimli İpuçları

Kendi iş web sitesini oluşturmak üzere olan bir işletme sahibi olmanız durumunda, doğru grafik tasarımını kullanmaya odaklanmanız çok önemlidir. Web sitenizin grafik tasarımının nasıl kolay ve erişilebilir olacağına karar verelim.

Bu makalede, işletme web sitenizin grafik tasarımını geliştirmenize yardımcı olacak bazı etkili ipuçları hakkında bilgi edineceksiniz.

# 1 İYİ VE ETKİLİ BİR RENK KOMBİNASYONU OLMALI

Çekici bir renk kombinasyonuna karar vermeniz çok önemlidir. En güzel tasarımların iyi bir renk kombinasyonuna sahip olduğunu görmüş olmalısınız. Bu tesadüfen olmaz. İyi bir tasarımın en önemli yönlerinden biri renk kombinasyonunun seçimidir. İnternette istediğiniz renk kombinasyonu hakkında fikir edinebileceğiniz birçok web sitesi bulabilirsiniz.

# 2 FONTLARDA ÇOK FAZLA KARIŞIKLIK YAPMAYIN

Çok fazla farklı yazı tipi kullanmamanız önemlidir. Kullandığınız yazı tipi sayısını en fazla yaklaşık iki ya da üç olacak şekilde sınırlamanız gerekir. Bu, farklı renk kombinasyonları için endişelenmenize gerek kalmamasını sağlar.

# 3 UYGUN HİSSETTİĞİNİZ BAZI ALANLARI BOŞ BIRAKIN

Bazı yerlerin içlerinde geniş alanlar olmasına izin verin. Bunun faydalı olacağı zamanlar olacaktır çünkü tasarımınızın çok kalabalık görünmesini istemezsiniz. Beyaz boşlukları sanatsal bir şekilde kullanan birçok profesyonel web sitesi bulabilir ve onlardan ilham alabilirsiniz.

# 4 SAYFANIZDAKİ İÇERİKLERİ HİZALAYIN

Bu, tasarımınızın öğelerini, orada bulunan farklı boyutlara rağmen, daha şık bir şekilde tutmanıza yardımcı olacaktır. Nesneleri düzgün şekilde hizalamak çok önemlidir, böylece fotoğraflarınız daha profesyonel ve sofistike bir görünüme sahip olabilir.

# 5 ANLATMAK İSTEDİĞİNİZ ANA MESAJI DESTEKLEYEN SİMGELER KULLANIN

Simgeler çoğunlukla süslemek içindir. Bunlar, yaptığınız farklı tasarımların üzerine serpilebilir. Simgeler ayrıca, sonunda iyi görünmesini sağlamak için oluşturduğunuz tasarıma ekstra bir lezzet katacaktır. Simgeler, yayınladığınız blog yazılarının içeriğinin güçlendirilmesini sağlamak için güzel bir şekilde kullanılabilir. Simgelerin içeriği tamamlamak için nasıl kullanılabileceğine dair pek çok popüler blogdan ilham alabilirsiniz.

# 6 KENDİ KURALLARINIZLA BİR TASARIM YAPIN

Kendi kurallarınızı kendiniz oluşturabilir ve başkaları tarafından belirlenenleri yapmayabilirsiniz. Muhtemelen uymanız gereken belirli şeyler vardır, ancak renkleri, çizgileri ve farklı dokuları kullanarak farklı tasarım desenleri oluşturabilirsiniz. Eşsiz bir tasarım oluşturmakta rahat olmamanız durumunda, diğer web sitelerinde bulunanları takip edebilir ve rehberlik isteyebilirsiniz.

# 7 FARKLI FONLARIN DEĞİŞİMLERİNİ KULLANIN

Önemli şeyleri uyumlu bir şekilde tutarken, çok fazla çeşitlilik ekleyebileceksiniz. Burada yapılacak en önemli şey, aynı font ailesinden gelen metinleri kullanmaktır. Mesela, Arial fontunu farklı değişkenleriyle birlikte kullanabilirsiniz. Böylece ayrışma olacak, ama aynı zamanda istikrarı koruyacak.

# 8 BAĞLANTILARI AKILLICA KULLANIN

Kontrastlarınızı, tasarımınızı geliştirebilecek şekilde kullanmalı ve ayrıca birkaç öğenin daha benzersiz görünmesini sağlamalısınız. Bunu çeşitli şekillerde yapabilir ve daha fazla kontrast oluşturabilirsiniz. Tasarladığınız öğeler arasında farklı renk, yazı tipi ve hatta bir miktar boşluk kontrastı kullanmayı düşünebilirsiniz.

# 9 FOTOĞRAFLARIN KULLANIMI

Sayfanızın içeriğini tamamlayan görüntüleri kullanmayı düşünebilirsiniz. Böylece, içeriğinizle yapmak istediğiniz noktayı daha iyi vurgulayıp hissettirebilirsiniz. İnternetten, içeriğinize yönlendirmek istediğiniz belirli mesaja tam olarak uyan bir çok resim bulabilirsiniz.

# 10 DAHA FAZLA DÜZEN GETİRMEK İÇİN SATIRLARDAN FAYDALANIN

Çizgiler, görüntüdeki öğelerin sabitlenmesinde size yardımcı olacak ve genel düzen olduğu konusunda bir anlam yaratacaktır. Kullandığınız resimlerdeki çizgileri, metin bloklarına veya paragraflara koyarak metninizi hizalı göstermek amacıyla kullanabilirsiniz. Çizgileri, görüntünüzdeki bir dizi öğe arasına ayırıcılar biçiminde de yerleştirebilirsiniz. Bu gibi durumlarda, hepsi birbirinden ayrılmış bir dizi eleman yaratma yanılsaması, tasarımınızdaki planlama ve koordinasyon hissini daha da artıracaktır.

 

.