Türkiye’de 10.000’den fazla web tasarım ajansı bulunmaktadır. Bu kadar çok seçenekle, web sitenizi oluşturmak için en iyi web tasarımcısını bulmak bir mayın tarlası olabilir, özellikle de çoğu serbest çalışan ve ajans, projeniz için gereksinimleri gönderdikten sonra size bir fiyat teklifi verdiğinde. Bunu göz önünde bulundurarak, web sitenizin 2021’de Türkiye’de size ne kadara mal olması gerektiği konusunda net bir fikre sahip olabilmeniz için bu kurumsal web sitesi fiyatlandırma kılavuzunu bir araya getirmeye karar verdik . Direk konuya geçelim!

Kurumsal web sitesi fiyatları (Türkiye’de) ne kadardır?

Türkiye’de kurumsal web sitesi fiyatlarını yani bir web sitesinin maliyetini açıklamak için, normalde aldığımız soruları göz önünde bulundurarak oldukça yaygın olan hızlı bir senaryo oluşturmaya karar verdik.

Aşağıdaki tablo , basit bir iletişim formu ve 5 sayfa (ana sayfa, hakkımızda, hizmetler, blog ve bize ulaşın) içeren bir broşür web sitesinin fiyatlarını göstermektedir . Bu web sitesinin amacı, küçük bir işletme şirketini çevrimiçi olarak temsil etmek ve telefon görüşmeleri ve e-posta sorguları yoluyla yeni müşteri adayları oluşturmaktır.

Şimdi, WordPress gibi bir CMS kullanılarak oluşturulan bir web sitesi ile sabit kodlama yaklaşımı kullanılarak oluşturulan bir web sitesi arasındaki fiyat farkını karşılaştıralım .

BASİT KURUMSAL WEB SİTESİ FİYATLARIAJANS
WordPress1.000 TL – 5.000 TL
Özel Yazılım5.ooo TL – 20.00 TL

Aşağıdaki tablo, 20’ye kadar ürün ve çevrimiçi satışa başlamak için tüm temel özelliklere sahip temel bir e-ticaret web sitesinin maliyetini göstermektedir.

E-TİCARET SİTESİ FİYATLARIAJANS
WordPress3.000 TL – 10.000 TL
Özel Yazılım10.000 TL – 25.000 TL

Size özel bir teklif almak için tıklayın.

İzmir’de Web Sitesi Tasarımı: 2021 İçin Nihai Kurumsal Web Sitesi Fiyatları

Bir işletme sahibi olarak markanızı yansıtan bir web sitesi ve daha da önemlisi sizi gururlandıran bir site istiyorsunuz. Ancak, aynı işi (veya daha iyisini) yapan ve 5.ooo TL’den daha az maliyetli bir web sitesi için gerçekten binlerce Lira para ödemeniz gerekiyor mu?

Web sitenizin fiyatı, konumunuz, karmaşıklığı, web tasarımcınızın sahip olduğu deneyim düzeyi, ihtiyaç duyulan işin kalitesi ve miktarı gibi faktörlere bağlı olabilir. Ancak web sitenizin ne kadara mal olacağını belirleyecek olan iki ana soru şüphesiz şudur:

 • Web siteniz bir CMS (İçerik Yönetim Sistemi) kullanılarak mı oluşturuldu yoksa web tasarımcısı onu oluşturmak için el kodlama becerilerinin %100’ünü mü kullanıyor?
 • Web siteniz bir web sitesi tasarım ajansı veya serbest çalışan bir web tasarımcısı tarafından mı oluşturuldu?
kurumsal web sitesi fiyatları

kurumsal web sitesi fiyatları

Bir CMS (ör. WordPress) ile özel yazılım bir web sitesi arasında nasıl seçim yapabilirim?

Bu soruyu cevaplamak için öncelikle web sitenizin amacını, bütçenizin ne kadar büyük olduğunu ve web sitenizin yayınlanması için ne kadar beklemek istediğinizi düşünmelisiniz.

WordPress gibi bir CMS kullanarak yeni web sitenizi oluşturabilecek bir web tasarımcısı seçerseniz, web sitenizin aşağıdaki gibi olmasını bekleyebilirsiniz:

 • UCUZ – Web sitenizin %100’ünü elle kodlayacak ve zamanı ve çalışması için sizden 10.000 TL ücret alacak bir web tasarımcısıyla karşılaştırıldığında, WordPress kullanarak web sitenizi oluşturabilen bir web tasarımcısı, web siteniz için 5.000 TL’den daha az ücret alacaktır. Web sitesinin aynı kalite, tür ve boyutta olmasını sağlayacaktır;
 • GÜVENLİ – WordPress gibi CMS platformları, her gün güvenlik eklentilerini oluşturmaya ve geliştirmeye zaman ayıran geniş bir siber güvenlik uzmanları topluluğu tarafından desteklenmektedir;
 • YÖNETİMİ DAHA KOLAY – Bir İçerik Yönetim Sistemi çok kullanıcı dostudur, bu da herhangi bir kodlama becerisine gerek duymadan metninizde veya resimlerinizde herhangi bir değişikliği kolayca yapabileceğiniz anlamına gelir;
 • DAHA HIZLI DÖNÜŞ – Elle kodlanmış bir web sitesi oluşturmak, WordPress görsel oluşturucu kullanılarak tasarlanmış bir web sitesine göre çok daha fazla zaman ve çaba gerektirir. Bu nedenle, bir WordPress web sitesi ile daha kısa sürede çok daha fazlasının yapılmasını bekleyebilirsiniz;
 • ÖLÇEKLENEBİLİR – Daha önce de belirtildiği gibi, WordPress inanılmaz derecede geniş bir topluluğa sahiptir ve web sitenize ihtiyacınız olan hemen hemen her tür işlevi eklemek için bir eklenti bulabilirsiniz. Diyelim ki, bir broşür web sitesi ile başladınız ve birkaç yıl içinde bir online mağaza oluşturmaya karar verdiniz, tekrar yüzlerce tl para ödemeniz gerekmeyecek. Tek yapmanız gereken WooCommerce eklentisini kurmak ve bu eklentiyi istediğiniz şekilde çalıştırabilecek birini küçük bir ücret karşılığında işe almak;

Çoğu küçük işletme, bir sonraki Google veya Facebook olmak için bir web sitesine ihtiyaç duymaz. İşletmenizin reklamını yapabilen, ürünlerinizi satabilen ve aynı boyut, işlevsellik ve kalite ile size 2.000 TL gibi düşük bir maliyeti olan bir web sitesi için 10.000 TL ödemeniz için hiçbir neden yoktur.

Bir web sitesi oluşturucunun maliyeti nedir?

Bir web sitesinin ne kadara mal olduğunu öğrenmek istediğinizde, tüm seçeneklerinizi listelemek ve buna göre uyarlamak harika bir fikirdir. Profesyonel bir web tasarımcısı veya geliştiricisi kiralamak istemiyorsanız, web sitesi oluşturucular iyi bir alternatiftir.

Web sitenizi kendi başınıza oluşturabilir ve ne zaman başlayacağınız konusunda daha fazla kontrole sahip olabilirsiniz. Buradaki harika şey, çoğu web sitesi oluşturucunun ayda 75 ila 150 Tl arasında bir maliyete sahip olmasıdır ve gerçekten iyi arama yaparsanız daha da ucuza bir tane bulabilirsiniz. Bu, tüm bütçenizi harcama konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Buna akıllıca yaklaştığınızdan emin olun, seçtiğiniz platformu öğrenmek için saatler harcamaya ve web sitenizi standartlarınız için mükemmel hale getirmek için daha fazla zaman harcamaya hazırlanın, ancak teknoloji konusunda bilgiliyseniz ve elinizde çok zaman varsa, bu gerçekleştirmek çok kolay olacaktır. Ama pek bir bilgiye sahip değilseniz ortaya çıkan sonuç size yarar yerine zarar getirebilir. Tasarım büyük ihtimalle kurumsal imajınıza zarar verecek, mobil uyumluluk açısından sıkıntı çıkaracaktır. SEO işine ise hiç girmeyelim. 

Size özel bir teklif almak için tıklayın.

“Düşük maliyetli” rotaya gitmek, web sitenizin oluşturulması söz konusu olduğunda bir avantaj olabilir. Ancak gerçek şu ki, kullanabileceğiniz belirli sayıda şablona sahipsiniz. Tüm siteyi özelleştirseniz bile, aynı platformu kullanan diğer insanlarla karşılaştırıldığında dünyalar farklı görünmeyecektir.

Dolayısıyla, bireysellik, benzersizlik ve kesinlikle çarpıcı görünen bir web sitesi arıyorsanız, bu kesinlikle en iyi seçenek değildir. Hangi seçeneğin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu bulmak biraz zaman alacaktır, bu nedenle nihai kararı vermeden önce bunu düşünmeye çalışın.

WordPress, SEO ve diğer web sitesi temel faktörleri için iyi mi?

WordPress ile ilgili en iyi şey, özellikle Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) yoluyla işinizi büyütmek söz konusu olduğunda, hemen hemen her tür web sitesi için harika bir omurga olabilmesidir. Dünya çapındaki devasa topluluğu sayesinde WordPress, her ay diğer tüm çerçevelerden daha fazla yeni SEO eklentileri ve tema uzantıları sunuyor ve dürüst olalım, Google WordPress’i seviyor!

Bununla birlikte, güvenlik eklentilerine, temalara ve müşteri desteğine veya profesyonel yardıma da yatırım yapabilirsiniz.  Aslında WordPress o kadar güçlüdür ki çoğu web tasarımcısı ve ajansı onu her web sitesinde kullanır.

Bu nedenle WordPress herkes için harika bir çözümdür, özellikle bir blog yazarı veya şu anda yeni başlayan biri için. Sadece size son derece yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda çevrimiçi bir işletmeye veya çevrimiçi profesyonel bir varlığa başlamanızı her zamankinden daha kolay hale getirecek.

Ve Türkiye’deki kurumsal web sitesi fiyatları de fark edeceğiniz gibi, çok şanslıyız, toplam maliyetler minimum. Bakım için fazla harcama konusunda endişelenmenize gerek yok. Şaşırtıcı derecede iyi çalışıyor ve beklediğiniz değer ve kalite duygusunu çok fazla güçlük çekmeden iletecek.

WordPress barındırma söz konusu olduğunda, birçok kişi WordPress sertifikalı oldukları için Bluehost’a gider. Ayrıca, fiyatları düşüktür.

Türkiye’de bir kurumsal web sitesi barındırma (hosting) fiyatları nedir?

Bir web sitesi yapmanın ne kadara mal olduğunu merak ediyorsanız, gerçekten aklınızda bulundurmanız gereken faktörlerden biri de hosting fiyatıdır. Paylaşılan barındırmayı seçerseniz, bu, seçtiğiniz şirkete ve ihtiyacınız olan özelliklere bağlı olarak ayda 20 tl ile 130 tl arasında veya bazen daha fazla olabilir.

E-ticaret barındırma, çevrimiçi olarak çok sayıda ürün satan çevrimiçi mağazalar için daha uygundur. Yönetilen barındırma, işletmeler, büyük portföyleri olan kişiler ve büyük blogları olan blogcular içindir. Yeni başlıyorsanız veya küçük bir işletmeniz veya hobi web siteniz varsa, paylaşılan WordPress barındırma gayet iyi çalışacaktır.

n ucuz paylaşımlı hosting paketi bile büyük e-ticaret web sitelerini veya portföylerini idare edecek kadar güçlüdür. Aslında ilk ay boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz, takipçilerimle paylaşmam için bana bir kupon kodu verdiler, bu yüzden şanslı gününüz!

Peki ya ekstra ücretler, küçük bir işletme için bir web sitesi kurmanın maliyeti nedir?

Bir web sitesi kurmak için bir ajans ile anlaştığınızda, uğraşmanız gereken genel maliyetlerden zaten bahsetmiştik. Ancak kendi web sitenizi kurmak istediğinizde göz önünde bulundurmanız gereken başka ek maliyetler de vardır. Örneğin, alan adı yıllık 10 $ ile 50 $ arasında veya daha yerleşik, premium bir alan adı istiyorsanız çok daha fazlaya mal olabilir.

e-ticaret sitesi fiyatları

e-ticaret sitesi fiyatları

Bazı işletmeler, yalnızca barındırma hizmetlerinin sunduğu şeylere güvenmedikleri için web sitesi güvenliği için de çok para ödüyor. Bu nedenle, Sucuri, Wordfence, iThemes Security ve diğerleri gibi çözümler kullanıyorsanız, bazen yılda 100 $ hatta 200 $ ödeyebilirsiniz. Özel güvenlik çözümlerini web sitenize entegre etmesi için birini işe alırsanız, bu daha da pahalıya mal olur. Ayrıca, ziyaretçinizin gizliliğini sağlamak için bir SSL sertifikasına (https://) ihtiyacınız var.

Yukarıda belirtilenlerin tümü ücretsiz olarak elde edilebilir, ancak elde edilen güvenlik ve gizlilik düzeyi, premium planlarına kıyasla hiçbir şey değildir.

Bu yüzden evet, web sitesi güvenliğine çok dikkat etmeniz gerekiyor ve baştan buna yatırım yapmak mükemmel bir fikir olabilir, çünkü saldırıya uğramak ve yeniden inşa etmek için saatler/pound harcamak istemediğinizden eminim. Senin internet siten.

Bir web sitesi oluşturduğunuzda, yinelenen maliyetleriniz olduğunu unutmamak da önemlidir. Yukarıda listelenen maliyetlerin çoğu yıllıktır, bu nedenle web sitenizi ayakta tutmak ve çalışır durumda tutmak için bu fiyatları her yıl ödemeniz gerekir. Elbette bu en iyi şey değil, ama sonunda kendi web sitenize sahip oluyor ve her şeyi istediğiniz gibi özelleştiriyorsunuz. En önemli şey bu, bu yüzden bunu hesaba katmaya çalışın.

Web sitesi yedeklemeleri için ödeme yapmam gerekiyor mu?

Çoğu barındırma hizmetinin kendi web sitesi yedekleme çözümleri olacaktır. Ancak çoğunlukla, bunlar ücretsiz değildir. Yani evet, onlar için de ödeme yapmanız gerekiyor. Bu gerçekten çok pahalı değil, ancak burada desteklemeniz gereken ek bir maliyet. Gerçek şu ki, yedeklemeler için aylık 5 $’dan 30 $’a kadar veya daha fazla ödeme yapabilirsiniz.

Size özel bir teklif almak için tıklayın.

Burada web sitesi boyutu, tuttuğunuz veri miktarı vb. gibi birden çok faktör vardır. Öne bazı ilginç faydalar ve sonuçlar getirecek ve kesinlikle aklınızda bulundurmak istediğiniz şey bu. Günün sonunda, bir yedeğe sahip olmak size huzur verir ve uzun vadede kusursuz çalıştığını göreceksiniz.

dünyada web sitesi fiyatları

dünyada web sitesi fiyatları

İşte size bir ipucu: Daima ihtiyacınız olan tüm özellikleri içeren bir liste oluşturun!

Bir web sitesi özellik listesi oluşturmak istiyorsunuz çünkü bu, web sitenizin toplam maliyetini bulmanızı kolaylaştıracaktır. Gerçek şu ki, birçok insan web siteleri için neye ihtiyaç duyduklarını yanlış anlıyor ve oradaki her özelliği ekliyorlar. Çoğu zaman her türlü web sitesi unsuruna ve özelliğine ihtiyacınız yoktur. Sektörünüzdeki diğer şirketleri değerlendirmeye çalışın, sahip oldukları web sitesi türlerini görün ve bu size iyi bir başlangıç ​​noktası sağlayacaktır.

İdeal olarak, rakiplerinizi daha iyi özelliklerle geçmek istiyorsunuz, bu nedenle kendi fikirlerinden yola çıkarak başarılarını araştırın ve geliştirin! Tabii ki, karışıma başka özellikler de eklemek istersiniz. Rakiplerinizin yapabileceğinden daha fazlasını sürekli olarak getirmek sizin için her zaman harika bir fikirdir ve işinizin değeri müşterilerinize empoze edilecektir. Bu listenin her özelliğin önceliğine göre özelleştirilmesini isteyebilirsiniz.

En çok hangi özelliklere odaklanmalısınız? Açıkçası, işlevsellik ve güvenlikle ilgili şeyler çok önemlidir. Bunlar, müşterilerinizin web sitesini kullanırken güvende olmalarını sağlar, böylece bu bir öncelik haline gelir. Bunun da ötesinde, form eklemeyi, hatta ücretli müşteriler için özel bir bölüme sahip olmayı da düşünebilirsiniz.

Web sitenize bir blog ekleseniz bile, bu genellikle ekstra maliyete neden olur. Bu nedenle, web sitenizi daha iyi hale getirmek için her zaman ekleyebileceğiniz şeyler vardır. Tüm bu fikirleri uygulamak biraz zaman alabilir, ancak yine de harika bir fırsat, bu yüzden tüm bunları göz önünde bulundurmaya çalışın.

Profesyonel serbest çalışan web tasarımcılarından fiyat teklifi isteyin

Web sitenizde ihtiyaç duyduğunuz tüm özellikler için ne kadar ödemeniz gerektiğine dair iyi bir tahminde bulunabileceğinden, Türkiye merkezli profesyonel bir serbest web tasarımcısından teklif almanızı şiddetle tavsiye ederim . Bazıları çok fazla görünmese bile, yeni web sitenizi oluştururken tüm maliyetler artacaktır. Bu nedenle, eklenen daha küçük maliyetler bile, toplamda biraz fazla olacaktır.

Şahsen, işiniz için hangi web sitesinin en iyi olduğuna karar vermeden önce ihtiyacınız olan tüm bilgi ve bilgileri size verebilirim. Web sitesi tasarım teklifim, hayal ettiğinizden daha fazla yardımcı olacak ve sahip olabileceğiniz tüm endişeleri ortadan kaldıracak. Profesyonel bir web sitesi teklifi alır almaz, web sitesi tasarım hizmetlerimi seçmeseniz bile, uzun vadede sonuçlar harika olabilir.

Ne tür web sitesi tasarım ve geliştirme hatalarından kaçınmalısınız?

Günümüzde bir web sitesi oluşturduğunuzda sorun, her türlü sorunla kolayca karşılaşabilmenizdir. Herhangi bir hata yaparsanız, sonunda size binlerce liraya ve saatlerce çalışmaya mal olabilir. Bu yüzden web sitenizin oluşturulmasını çok ciddiye almalısınız. Serbest çalışan bir web sitesi tasarımcısı veya bir web ajans ile çalışırsanız, her zaman onların incelemelerine ve önceki çalışmalarına bakmalısınız. İstediğiniz son şey, ne tür hizmet ve destek beklediğinizi bilmeden çalışmaları için çok para ödemek.

Size özel bir teklif almak için tıklayın.

Bunun da ötesinde, her zaman yalnızca ne yaptıklarını gerçekten bilen saygın profesyonelleri dinlemelisiniz. En iyi bilgiyi ve tavsiyeyi aldığınızdan emin olmak, projenizin herhangi bir aşamasında gerçekten ortaya çıkabilecek maliyetli hataları önlemenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, tavsiye istemeye çalışın, herhangi bir incelemesi olmayan rastgele bir web tasarımcısı veya geliştiricisi ile çalışmayın, çünkü bu stresli ve maliyetli bir hata olabilir.

Ayrıca, piyasada gerçekten yeni olan hatalı teknoloji veya araçlardan kaçının. Ancak çok iyi test edilmezlerse, hatalarla karşılaşabilirsiniz ve bu sonunda bir sorun haline gelir. Bunların üstesinden gelmek gerçekten çok yardımcı oluyor ve uzun vadede daha iyi çözümler getirecek. Bunu yapmak kesinlikle kolay bir şey değil, ama buna değecek.

Daha iyi web sitesi işlevselliğine yatırım yapmalı mısınız?

Genellikle, web sitesinin doğası gereği gelir. Basit, yeni bir web siteniz varsa, herhangi bir işlevsellik çözümüne o kadar fazla yatırım yapmanız gerekmez. Büyüdükçe bunu yapabilirsiniz. Neyse ki, WordPress kullanıyorsanız, web sitesi işlevlerini ücretsiz olarak geliştirmeye yardımcı olabilecek binlerce ücretsiz eklentiye erişebilirsiniz. Kurumsal web sitesi fiyatları açısından da kara geçmiş olursunuz.

WordPress için de ücretli eklentiler var, ancak web sitenizden kâr elde ettikten sonra devam edip bunları kullanabilirsiniz. Aynı şey temalar için de söylenebilir, harika bir ücretli tema harika görünür ve hissettirir ve çok çeşitli faydalar sağlar.

web sitesi fiyatları

web sitesi fiyatları

Web siteniz için fazla ödeme yapmaktan nasıl kaçınabilirsiniz?

 • Her zaman web sitenizde ihtiyacınız olan tüm özellikleri içeren bir listeniz olduğundan emin olun. Hazırsanız ve tüm süreci de izlerseniz, fazla ödeme yapma şansınız çok daha düşüktür. Kurumsal web sitesi fiyatları konusunda iyi bir fiyat almak için liste önemlidir.
 • Kapsamlı araştırma yapın ve yalnızca ihtiyaçlarınıza uyan en iyi serbest web tasarımcılarını ile çalışın. Piyasada çok çeşitli profesyoneller var, ancak bazıları herhangi bir değer getirmeden kurumsal web sitesi fiyatlarını artıracak. Unutmayın, incelemeler web tasarımında kritik öneme sahiptir.
 • Fiyata dahil olan ek hizmetler var mı? SEO maliyetleri toplam teklifin bir parçası mı? Eğer öyleyse, o zaman mükemmel bir anlaşma alıyor olabilirsiniz. Burada gerçekten adapte olmanız ve buna göre ayarlamanız gerekiyor ve bu, kaçırmak istemeyeceğiniz harika fırsatlardan biri. Ancak SEO dostu bir web sitesinin sürekli olarak dikkat gerektirdiğini anladığınızdan emin olun, bu nedenle SEO hizmetleri için aylık ödeme yapmanız gerekebilir.
 • Spesifik olun ve her küçük özellik için bir fiyat etiketi isteyin. Bu şekilde, fazla harcama yapmadığınızdan %100 emin olacaksınız. Elbette çok seçici biri gibi görünebilirsin ama sonunda paranın karşılığını aldığından emin olmalısın.

Bir web sitesi tasarım ajansı ile serbest çalışan bir web tasarımcısı arasında nasıl seçim yapılır?

Yeni web sitesi projeniz için bir serbest çalışan ve bir ajans arasında karar vermekte zorlanıyorsanız, web sitenizin ihtiyaçlarına uygun bir karar verebilmeniz için göz önünde bulundurmanız gereken ana noktalar burada.

Kurumsal web sitesi fiyatları

Bir freelancer, size aynı kalite ve hizmeti sunan bir web tasarım şirketine kıyasla daha az ücret alacaktır . Bu gerçek, bir ajansın bağımsız bir web tasarımcısına kıyasla sahip olduğu önemli genel giderler nedeniyle olur.

Size özel bir teklif almak için tıklayın.

Projenin zaman çizelgesi

İşte bir ajansın bir serbest çalışana karşı kazanabileceği bir durum. Aceleniz varsa ve çok sıkı bir son teslim tarihine sahipseniz, bir ajans projeniz üzerinde daha fazla şirket içi web tasarımcısı çalıştırabilir ve web sitesi geliştirmeyi rekor sürede tamamlayabilir. Ancak, bir web sitesini birden fazla kişinin tasarlamasının marka/tasarım tutarlılığının olmaması gibi sorunları da beraberinde getirebileceğini unutmayın. Ekip üyeleri arasındaki iletişim eksikliği, serbest çalışan bir web tasarımcısı veya geliştiricisi tutarsanız yaşamayacağınız bir sorun olabilir. Bu nedenle, bir web tasarım ajansı kiralarsanız, projeyi imzalamadan önce her bir sayfayı çok iyi kontrol ettiğinizden emin olun çünkü tasarımın bazı tutarsız öğelerini bulabilirsiniz.

Sonuç

Paranızın karşılığını en iyi şekilde aldığınızdan emin olmak için kurumsal web sitesi fiyatları çok odaklanmanız gerektiğini inkar etmek mümkün değil. Kurumsal web sitesi fiyatlarının ne kadar olduğunu öğrenmek çok önemlidir ve gördüğünüz gibi, tüm küçük maliyetler çok hızlı bir şekilde toplanabilir. Acele etmeyin, piyasayı inceleyin ve doğru çözümü bulduğunuzdan emin olun.

Bazıları için, kendin yap web sitesi oluşturucuları yeterli olacaktır çünkü büyük, karmaşık bir web sitesi gerektirmezler, ayrıca bunun paradan tasarruf etmenin harika bir yolu olduğundan bahsetmiyorumuz bile. Ancak, bir işletme web sitesi oluşturmak istiyorsanız, harika bir web sitesi geliştiricisi ve tasarımcısı işe alın, uzun vadede buna değecektir. Bu fiyatlar harika bir tahmin ve uygun bir başlangıç ​​noktasıdır, ancak her zaman profesyonellerden bir fiyat teklifi istemeli ve ardından gerçekten paranın karşılığını en iyi şekilde vereni seçmelisiniz!

.