11/02/2019 admin

Google’da sıralamanızı yükseltmek için 3 yol

Google’da sıralamanızı yükseltmek mi istiyorsunuz? İşletmeniz için harika bir web sitesi hazırladınız, bir sonraki adım kendinizi pazarlamaktır, böylece hedef tüketiciniz ürünlerinizi veya hizmetlerinizi kolayca bulabilir. Dijital dünyada, arama motorlarını pazarlama için kullanmak, doğru kişilerin karşısına çıkmak için oldukça etkili bir yoldur. Bir şey için alışveriş yapıyorsanız ve nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, nereye danışırsınız? Günde Google’da gerçekleşen 3,5 milyon arama yapıldığına göre, birçok insanın bilgi aradığı ve ulaşılabildiği yer tabii ki google. Öyleyse, Google’daki insanlara nasıl ulaşacaksınız? Yapabileceğiniz farklı SEO taktiklerini veya ücretli reklamları duymuş olabilirsiniz, bu makalede müşterilere Google üzerinden ulaşmanın 3 temel yolunu ayıracağız.

ORGANİK ARAMA

Organik arama, web sitenizin Google’ın arama motoru algoritmaları tarafından belirlenen ücretsiz, doğal sıralamada yer aldığı anlamına gelir. Bu, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) uygulamasının devreye girdiği yerdir. SEO, web sitenize Google’da daha iyi bir organik sıralama vermek için atabileceğiniz adımlardır. Ancak, SEO basit, tek bedene uyan herkese uygun tek bir çözüm değildir. Kullanıcının arama sorgusu, bağlantılar, etki alanı yetkilisi, web sitesi içeriği ve daha fazlası gibi birçok faktör vardır.

ÜCRETLİ ARAMA

Ücretli arama, belirli anahtar kelimeler için teklif vererek ve web sitenizin en iyi sonuçlarda görünmesini sağlayarak satın alabileceğiniz reklamlardır. Google’da, bu reklamlar Google Reklam platformları aracılığıyla oluşturulur ve tıklama başına ödeme yaparsınız yani yalnızca bir kişi web sitenize ait reklama tıkladığında ödeme yaparsınız. Belirli anahtar kelimeler için teklif vererek web sitenizin ne zaman görüneceğine siz karar verirsiniz. Örneğin, bir dijital ajans olarak, birileri Google’da arama yaptığında reklamlarımızın görünmesini sağlamak için “web tasarımı” veya “dijital pazarlama hizmetleri” gibi anahtar kelimeler için teklif verebiliriz.

BÖLGESEL ARAMA

Yerel arama sonuçları, kullanıcının bulunduğu bölgeye göre görünen arama sonuçlarına atıfta bulunur. Genellikle bir harita listesinde görünürler ve adresi, telefon numarasını ve iş saatlerini, işletmenin adı ve web sitesiyle birlikte içerirler. Yerel aramadaki sonuçlar yerel arama sonuçlarına göre optimize ederek ulaşılır. Bu, şirketinizin bilgilerinin Google’da doğru bir şekilde gösterildiğinden emin olmanızı sağlar ve size SSS ve fiyatlandırma gibi ek bilgileri ve ayrıca fiziksel konumunuzun resimlerini ekleyebilmenizi sağlar.

HANGİSİ ÖNEMLİ?

Google’da sıralama yapmanın üç farklı yolu içerisinden hangisi sizin için en önemlisi olmalıdır? Kısa cevap, hepsi önemlidir ve göz ardı edilemez. İdeal olarak, işletmeniz en alakalı anahtar kelimeler için sayfada en üst sırada yer almalıdır. Bütçenizi ücretli reklamcılığa ayırmak istemiyorsanız, SEO’yu iyileştirmeye odaklanın, böylece organik aramada iyi sonuçlar alabilirsiniz. Ancak, reklam için bir miktar ayırmanızı tavsiye ederiz, SEO ile yukarılara tırmanmak çok zaman alabilir.

SEO, Ücretli Arama veya Yerel SEO pazarlama hizmetlerinde en iyi sonuçları elde etmek için, her üçü için de en iyi uygulamaları bilen dijital bir uzman firmayla çalışın. Dijital pazarlama hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için hemen canlı destek personelimizden yardım alabilirsiniz.

, ,
.