WEB SİTENİZİ 2019’A HAZIRLAMAK İÇİN 5 İPUCU

30/01/2019
Posted in Makaleler
30/01/2019 admin

WEB SİTENİZİ 2019’A HAZIRLAMAK İÇİN 5 İPUCU

İşletme web siteniz 2019 için hazır mı?  Veya, birçok işletme sahibi gibi, son birkaç yıl içinde küçük iyileştirmeler ve geliştirmeler yaparak mı geçiştirdiniz?
En son web tasarım trendlerine ayak uyduramadıysanız veya sitenizin olması gereken tüm araçlara ve özelliklere sahip olup olmadığından emin değilseniz endişelenmeyin. Bu yazımızda, yeni bir yıla hazır olup olmadığınızı görmek için web’deki varlığınızı kontrol etmenin beş hızlı ve basit yolu ile sizi çalıştıracağız.

Hemen düşünmemiş olabileceğiniz bir şeyle başlayalım…

1.Web Sitenizin Hızını Kontrol Edin

Çoğu işletme sahibi web sitelerinin durumunu düşünürken, estetik açıdan düşünür – bakışı, düzeni, görüntüleri vb. Bu kesinlikle önemlidir, ancak hız, müşterilerin ne beklediğini görüp göremeyeceğini hızla belirleyen büyük bir belirleyicidir. Ortalama olarak, sitenizi ilk kez ziyaret eden biri bir sonraki siteye geçmeden önce sadece üç saniye bekleyecektir. Bu, sayfalarınızın performansının ne kadar önemli olduğu anlamına gelir.

web sitenizin hızını kontrol edin

Pingdom sitesi üzerinden sitenizin hızını öğrenebilirsiniz. Siteye girmek için tıklayın.

2.Analytics’inize bakın

Sık sık web analitiklerine girmekten korkan işletme sahipleri ile tanışıyoruz, çünkü gördükleri sayıları, grafikleri ve yüzdeleri anlamayacaklarından korkuyorlar. Bununla birlikte, gösterge tablosu düzeyinde raporların çoğu karmaşık değildir ve size web sitenizin ve çevrimiçi pazarlama kampanyalarınızın sağlığı hakkında biraz bilgi verebilir. Kaç ziyaret aldığınızı, ziyaretçilerinizin nereden geldiklerini ve sayfalarınızı gezdiklerinde potansiyel müşterilerin ne yaptığını öğrenmek için bir dakikanızı ayırın.

google analytics

Google analytics’e kaydolmak için tıklayın.

3.Herhangi Bir Teknik Problemi Arayın

Bazen işletme web sitenizdeki sorunlar çıplak gözle görülemez. Örneğin, bir sayfadan diğerine gitmeye çalıştıklarında, çalışmayan bağlantıları veya belirli tarayıcılarda veya cihazlarda çökmelere neden olan eski eklentileri farketmiş olabilirsiniz. Bu sorunları belirlemenin en iyi yolu, web sayfanızı tasarlayan ekibinizin bir web sitesi denetlemesi yapmasını sağlamaktır. Bu, sadece her şeyin olması gerektiği gibi çalıştığından emin olmak için hızlı bir bakış olacaktır.

4.Mevcut İçeriğinizi İnceleyin

Web sitenize içeriği ilk ne zaman yazdığınızı veya yayınladığınızı hatırlıyor musunuz? Uzun bir süre geçmişse, değişen teknoloji ve trendlere göre içeriklerini güncelleyin. Yeni bir yılın başlangıcı, yazdıklarınızı gözden geçirmek ve gerekli güncellemeleri veya revizyonları yapmak için iyi bir zamandır.

Unutmayın bir ziyaretçi sitenize girdiğinde son eklenen yazının aylar öncesine ait olduğunu görürse büyük ihtimalle sitenizin atıl olduğunu düşünecek ve hemen çıkacaktır.

5. 2019 Çevrimiçi Pazarlamanızı Planlayın

Belki de 2018’de web sitelerinden bekledikleri sonuçları alamayan milyonlarca işletme sahibinden birisiniz. Neden gelecek yıl farklı olmuyorsunuz? Bu, geçtiğimiz yıl kaydedilen ilerlemeleri veya aksaklıkları gözden geçirmek, yeni kampanyalar planlamak ve yeni müşteriler çekmek için uygun maliyetli yöntemler düşünmek için mükemmel bir zamandır.

Web Sitenize veya E-ticaret siteniz ile kim ilgileniyor?

Bu adımları daha önce yapmadıysanız, hemen harekete geçin. İlki, rakiplerinizin gerisinde kalmamak için web sitenizi gerçekten incelemelisiniz. İkincisi, zamanlamanızın ve pazarlama bütçenizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak yaratıcı uzmanlardan oluşan bir ekip bulma zamanı gelmiş olabilir.

Ücretsiz danışmanlık yapmak için bugün bizimle iletişime geçin ve e-ticaret dünyasına girmenin ne kadar kolay olduğunu görün. Hemen canlı destek personelimizden yardım alabilirsiniz.

, ,
.