3 Adımda Web Sitesi Kurmak

28/02/2019
Posted in Makaleler
28/02/2019 admin

3 Adımda Web Sitesi Kurmak

Web sitesi kurmak

Web sitesi kurmak gibi bir planınız varsa size yardımcı olmaktan gurur duyarız. Bir web sitesi kurarken yapılması gerekenleri adım adım anlatıyoruz.

1. Adım : Alan adı satın almak

Bir web sitesi kurmak istiyorsanız öncelikle bir alan adına sahip olmalısınız. Alan adınız firmanızın adı olabileceği gibi sektörünün adınıda içerebilir. Com.tr gibi tr uzantılı bir alan adı almak istiyorsanız nic.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Türkiye de bu işleri ODTÜ nic.tr adresi üzerinden halletmektedir. Eğer .com .net gibi bir adres istiyorsanız bu konuda yüzlerce firma bulabilirsiniz. Biz size ihs‘yi tavsiye edeceğiz. Alan adını .com olarak almayı planlıyorsanız ortalama 9 dolar maliyeti bulunmaktadır.

Alan adı seçimi hakkında ayrıntılı bilgi almak için ilgili makalemizi okuyabilirsiniz.

2. Adım : Hosting satın almak

Hosting web sitenizi internette yayınlanmasını sağlayan bir hizmettir. Yani siz internete sürekli bağlı, hızlı bir internet bağlantısına sahip olan bir bilgisayarın harddiskinin bir bölümünü kiralıyorsunuz. Bu işlem için yıllık bir maliyet ödemeniz gerekecektir. Hosting seçimi önemli bir konu çünkü sitenizin hızlı veya yavaş çalışmasını doğrudan etkiler. Web sitesi kurmak için mutlaka bir hosting alanınız olmalı.

Hosting içinde size yine ihs‘yi öneriyoruz.

3. Adim : WordPress kurulumu

Bu kısım en önemli kısım WordPress bir içerik yönetim sistemidir. Tüm siteyi size sağladığı panel ile kolayca yönetebilirsiniz. Web sitesi kurma planlarınız en kolay WordPress ile hayata geçirebilirsiniz. İlk olarak WordPress tr sitesinden indirmiş olduğunuz (indirmediyseniz indirin) zip dosyayı açarak hosting satın aldığınız firmanın size vermiş olduğu FTP bilgileri ile dosyaları upload etmelisiniz.

Burayı ne kadar da hızlı geçmiş dediğinizi duyar gibiyim. Biraz detaylı bir konu olduğu için bu konuyu da ayrı bir makalede size anlatacağız.

İlk olarak WordPress siteyi upload etmek isimli yazıyı okumanızı tavsiye ediyorum.

Daha sonra WordPress kurulumu isimli makalemizi okumalısınız.

Eğer ben bunları yapabilsem web tasarımcı olurdum diyorsanız o zaman sizi İzmir’de bu işin uzmanı olan İzmir Web Tasarım Ofisine yönlendirelim. Site açıldığında canlı destekten hemen yardım alabilirsiniz.

.