04/05/2022 admin

En iyi web tasarım ajansı – 16 maddede doğru ajansı seçin

En iyi web tasarım ajansı nasıl seçilir? Birçok işletme sahibi için en zor şeylerden biri yeni bir web sitesi açmaktır. İşletmenizi pazarlamak için bir web tasarım ajansı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birçok önemli nokta vardır. Birçok işletme sahibi, bazı şeylerin en iyisinin profesyonellere bırakıldığını bilecek kadar akıllıdır ve doğru web tasarım şirketini seçmenin getirdiği gönül rahatlığını tercih eder .

En iyi web tasarım ajansı nasıl seçilir?

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok web tasarım firması var. Hangisinin işinize uygun olduğunu bulmaya çalışmak göz korkutucu bir görev olabilir

En iyi web tasarım ajansı seçmek kritik bir karardır. Doğru şirket, genellikle işletmenizin başarısında önemli bir sıçrama başlangıcına yol açabilir.

Sonuçta, web siteniz birçok potansiyel müşterinin sahip olacağı ilk izlenim olacak. İşletmenizin yüzü olacak ve birçok durumda sahip olduğunuz en iyi lider üreticidir. Siteniz, insanların sizinle veya rakibinizle iş yapmayı seçip seçmemelerinin ardındaki itici faktör olacaktır.

en iyi web tasarım ajansıBu yüzden hedef kitlenize ulaşmanıza yardımcı olacak en iyi web tasarım ajansını seçmek çok önemlidir. Ayrıca, iş hedeflerinize ulaşmanıza ve nihayetinde işinizin bir sonraki seviyeye büyümesine yardımcı olacaklardır.

Zor, hatta riskli olabilir. Özellikle, gece gündüz çalışan birçok serbest tasarımcı ve bir gecede başarı ve bir numaralı Google sıralaması vaat eden üç kağıtçılar ile.

Yardım etmek için buradayız, ancak bunu yapmadan önce kayda geçmek ve şunu söylemek istiyoruz: “Her işletmenin farklı ihtiyaçları ve hedefleri vardır. Kiminle çalıştığımız konusunda seçiciyiz ve siz de olmalısınız. Bir işletmenin bizim için uygun olup olmadığını biliyoruz ve en iyi web tasarım ajanslarının uygun olmadıklarını kabul etmesi gerektiğine inanıyoruz. Bununla birlikte, bu makale bir ajansın sizin için uygun olup olmadığını belirlemenize yardımcı olmak içindir.

Şimdi güzel kısma geçelim…

En iyi web tasarım ajansı seçmek için 16 ipucu

1) Fikirlerinizi Dinlerler

Sektörünüzde uzmansınız. Bu nedenle, ne sattığınızı biliyorsunuz ve işinizi/ürününüzü onlara nasıl sunmak istediğinize dair bir fikriniz var. Kimse işinizi sizden daha iyi bilemez. Bir web tasarım ajansı fikirlerinizi dinlemiyorsa veya nasıl pazarlanacağını görecek kadar açık fikirli değilse, muhtemelen onlarla çalışmamalısınız. Pazarlama ajansınızın fikirlerinizi mükemmelleştirmesi, geliştirmesi ve eyleme geçirmesi gerekir.

2) Kendi Fikirlerini Getirirler

Web tasarımcınızın sizi dinlemesi önemli olsa da, fikirlerinize meydan okuyacak ve fikrinize, kavramlarınıza ve stratejinize dışarıdan bir bakış açısı getirecek biriyle çalışmanız gerekir. İşinizi biliyor olabilirsiniz, ancak web sitenizin tasarımı bilen biri tarafından tasarlanması gerekiyor. Aslında bunu bir adım daha ileri götürmenizi öneririz, web sitenizin dönüşüm odaklı web tasarımı bilen biri tarafından tasarlanması gerekiyor . Bir web tasarım ajansı başlarını sallamaktan ve söylediklerinizin tam bir kopyasını üretmekten başka bir şey yapmıyorsa, paranızın karşılığını almıyorsunuz demektir. Tasarımcınız, kendi uzmanlık bilginizle eşleşmesi için kendi alanında uzman bilgisini getirebilmelidir. En iyi web tasarım ajansı kendi fikri ile size gelir.

3) Deneyimli Pazarlama Ekibine Sahiptirler

Bazen insanlar web sitelerinin işlerini büyütmesini istemezler. İster inanın ister inanmayın, bazı insanlar sitelerinin öylece “dışarıda” oturmasını istediklerini düşünüyor. Bu kadar az sayıda insanın içindeyseniz, bu sizin için pek bir şey ifade etmeyebilir. Diğer herkes için, web sitenizin işinizi büyütmesini istiyorsanız, pazarlama deneyimine sahip bir web tasarım şirketi seçtiğinizden emin olun.

Ücretsiz Şirket Maili Açma

 

Pazarlama ekibi olmayan bir web tasarım ajansı, motorsuz bir Ferrari gibidir. Evet, harika görünebilir ama hiçbir yere gitmeyecek ya da hiçbir şey yapmayacak. İnternet gelişti ve web sitenizin performans göstermesi için aktif dijital pazarlama gerekiyor. Sadece güzel görünmekle kalmayan, aynı zamanda çalışması gereken bir şeye ihtiyacınız var. Bir web şirketinin tasarımcıları, geliştiricileri ve pazarlamacıları olduğunda, bitmiş ürünün güzel bir kağıt ağırlığından daha fazlası olacağından ve sonuç alacağından emin olabilirsiniz.

4) Bir CMS’yi Nasıl Kullanacaklarını Biliyorlar

Web tasarım ajansının taş devrinde kaldığını gösteren hızlı bir işaret, bir İçerik Yönetim Sistemini caydırmasıdır. Web siteniz için bir CMS’ye ihtiyacınız var. Onsuz, piyasada önemli bir dezavantaja sahip olacaksınız. Her şeye değer herhangi bir web tasarım ajansı, WordPress, Drupal ve Magento gibi en iyi içerik yönetim sistemlerine aşinadır. Tasarımcınız statik bir HTML web sitesi öneriyorsa, bir zaman makinesi bulmanız ve bu on yıla geri dönmeniz gerekir. Wix, Squarespace veya Weebly’yi önerirlerse, onlara zaman ayırdıkları için kibarca teşekkür edin ve “evde 10 dakika-yap” yazılımı kullanmayan bir web tasarım şirketine geçin. En iyi web tasarım ajansı statik bir site önermez size dinamik yapıda yönetim panelli bir site önerecektir.

Web tasarımcısı İzmir – Web tasarımcısı seçmeden önce 5 önemli ipucu

5) Duyarlı Web Tasarımını Kullanın

Duyarlı web tasarımı bir heves değil ve hiçbir yere gitmiyor. Bugünlerde bir web sitesi tasarlamanın en iyi yolu budur. Google kayıtlara geçti ve bunu söyledi. Ayrı bir mobil sitenin bazı avantajları olabileceği bazı durumlar olsa da, duyarlı web tasarımı genellikle tercih edilen çözümdür. Mobil kullanım artmaya devam ederken, işletme web sitenizin her cihaz için optimize edildiğinden emin olmanız gerekir. Bir web tasarım ajansı duyarlı tasarım konusunda bilgili değilse veya ayrı bir mobil web sitesinin her zaman daha iyi olduğunu öne sürüyorsa, o zaman çağa ayak uyduramamışlardır ve muhtemelen bu konuda sizin veya başka biri için uygun değildir. En iyi web tasarım ajansı bunu gerçekleştirecektir.

6) Vaka Çalışmaları (Ya da En azından Bir Portföyü) Var

Bir web tasarım şirketinden veya pazarlama ajansından ne bekleyeceğinizi bilmenin en iyi yolu nedir? Üzerinde çalıştıkları gerçek projeleri gözden geçirin ve canlı ürünü deneyimleyin. Beklenmedik markaların ana sayfalarının ekran görüntülerine veya tasarım çalışmalarının maketlerine güvenmeyin (bir Nike web sitesini gösteren kafe serbest çalışanı gibi). Yaptıkları, herkesin erişebileceği gerçek web sitelerini görmek istiyorsunuz. Oyundaki hedefler ve stratejiler hakkında bilgi paylaşırlarsa, bu daha da iyidir. Çalışmalarını gözden geçirmek ve ilerlemelerini değerlendirmek için zaman ayırın. Hoşunuza giden bir şey görmüyorsanız, bunlar size uygun olmayacaktır. Ayrıca, daha seçkin şirketlere yükseldikçe, müşteri listelerinin daha kısıtlayıcı ve hatta korumalı olmasının normal olduğunu unutmayın. Endişelenmeyin, onlardan gerçek hayattan örnekler görmelerini isteyin. Son olarak, konuştuğunuz şirketin türünü bilmek önemlidir. Web tasarım şirketleri bir web sitesi oluşturmak için işe alınır, web sitesini oluşturma ve bir sonraki müşteriye geçme eğilimindedirler, bu nedenle genellikle bir portföy gösterirler.Pazarlama Ajansları , satışları artırmak veya belirli hedeflere (ROI, artan trafik veya olası satışlar gibi) ulaşmak için işe alınırlar, bir web sitesinin kendileri için sadece bir “araç” olduğu düşünülürse, müşteri büyümesine ilişkin vaka incelemeleri ve ne elde ettiklerini gösteren istatistiksel bilgiler gösterme eğilimindedirler.

7) Kanıtlanmış Bir Geçmişleri Var ve Hiçbir Yere Gitmiyorlar

İnternet son derece hızlı değişiyor. Sizin için bu değişiklikleri takip eden bir web tasarım şirketine ihtiyacınız var, böylece işinizi onlara değil, yönetmeye odaklanabilirsiniz. Muhtemelen bir yıl içinde ortalıkta olmayacak bir web tasarım ajansına güvenmek risklidir. Her yıl tonlarca yeni tasarım şirketi faaliyete geçiyor ve bir o kadar da kapılarını kapatıyor. En iyi web tasarım ajansının yeteneğinin gerçek bir testi, uzun ömürlü olmalarıdır. Sürdürülebilir olmak için yeterince uzun süredir var olan ve uzun vadede iş kurmayı planlayan, daha da iyisi, büyümeyi planlayan bir şirket istiyorsunuz.

2022 yılında web sitesi fiyatları

 

En iyi web tasarım ajansı ne kadar çok yetenek ve deneyime sahipse, o kadar çok gelişmek ve internetin içinden geçtiği tüm yeni trendlere uyum sağlamak zorunda kalır. HTML sitelerini kullanmak veya bir CMS kullanımını caydırmak gibi en son teknolojiye uyum sağlamıyor ve onun önünde kalmıyorlarsa, tehlikede olduklarının erken bir işareti olabilir.

8) Tasarım Ekibi Dönüşümlerin Önemini Biliyor

En iyi web tasarım ajansı, güzel bir web sitesi yapmaktan çok daha fazlasını bilmelidir. İyi bir web tasarım ajansı, web sitenizin trafiğini potansiyel müşterilere nasıl dönüştüreceğini bilen bir uzman ekibi içerir. Bu, uygun tasarım düzeni, bilgi mimarisi, kullanım kalıpları, harekete geçirici mesajlar ve hatta renk psikolojisi hakkında bilgi sahibi oldukları anlamına gelir. “Ziyaretçileri güzelce satın alır” felsefesi bugünün dünyasında çalışmıyor. Tasarım ekibinizin sitenizi oluşturmak için kanıtlanmış yöntemleri ve sitenizi geliştirmek ve dönüşümleri artırmak için bilimsel verileri kullanması gerekir.

9) Birden Fazla Sektörde Tecrübeleri Var

Web tasarım firmanız yalnızca bir sektörle çalışıyorsa bunun harika olduğunu düşünebilirsiniz. Sonuçta, sadece diş hekimleri için web siteleri yapıyorlarsa, diş hekimleri hakkında gerçekten çok şey biliyor olmalılar, değil mi? Belki, ama aynı zamanda, muhtemelen geçen ay yaptıkları seksen beş dişçi web sitesine benzeyen çerez kesici bir web sitesine sahip olacağınız anlamına gelir. Çok çeşitli endüstrilerle çalışan bir web tasarım şirketinin, daha büyük ve daha çeşitli bir kitleye ulaşacak benzersiz bir web sitesi oluşturma olasılığı daha yüksektir. Web siteniz diğerleri gibi olamaz. Onları geçmek için rekabetin üzerinde durmak zorunda.

10) Hem Ulusal Tecrübeye Hem Yerel Tecrübeye Sahipler

İster ulusal bir marka olun, ister yerel bir küçük işletme olun, her ikisinin de arkasındaki stratejileri anlayan bir web tasarım şirketine ihtiyacınız var. Tasarımcınız yalnızca yerel işletmelerle çalıştıysa, yeni web sitenizin bir sonraki seviye, daha büyük başarı için bir temelle tasarlanmama ihtimali yüksektir. Web tasarım stratejileri, ulusal veya küresel düzeyde, hiper yerel alanlarda olduğundan çok daha farklıdır. Tasarımcınız ne kadar çok strateji ve hedef kitle bilirse, sitenizin işletme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olma olasılığı o kadar artar. Hem büyük hem de küçük düşünebilen ve stratejik olarak büyümenize yardımcı olacak şekilde hepsini nasıl bir araya getireceğinizi anlayan en iyi web tasarım ajansı sizin ihtiyacınız olan.

11) En İyi Web Tasarım Ajansı Son Tasarım Trendlerini Takip Eder

Yeni bir web sitesinden isteyeceğiniz son şey, on yıl önce popüler olmuş gibi görünen bir tasarımdır. Web tasarımının en son teknolojiye ve modern tasarım trendlerine ayak uydurması gerekir. Web siteleri yeni, modern ve sürekli güncelleniyorsa, müşterilerin bir işletmeye güvenme olasılığı çok daha yüksektir. En iyi web tasarım ajansı, sıcak olanı web sitelerine dahil eder. Bir web tasarımcısının paralaks kaydırma, düz tasarım, duyarlı tasarım ve düzinelerce başka stil ve öğeye aşina olması gerekir. Tabii ki, bu sadece en yeni modaları zorlamaları gerektiği anlamına gelmez. Modern olanla kanıtlanmış olan arasında bir denge olması gerekir. Bir web sitesi sadece taze ve güzel görünmekten daha fazlasını yapmalıdır, dönüştürmesi gerekir.

12) Büyük Resmi Anlıyorlar ve Planlıyorlar

On beş ila yirmi yıl önce çok daha az “internet” vardı. O zamanlar bir web sitesi, artık sarı sayfalarınız veya radyo ticari bütçenizle yaptığınız bir şeydi. Bugün, her zamankinden daha fazla birbirine bağlı bir dijital dünyada yaşıyoruz. Web sitesi şirketiniz, dijital alanı tam olarak anlamalı ve web sitenizi büyük resmi göz önünde bulundurarak oluşturabilmelidir. Site dışı SEO  ile  site içi SEO arasındaki farkları veya sıralama ile trafik arasındaki farkı , alıntıların size nasıl yardımcı olabileceğini veya size zarar verebileceğini ve bağlantı kurmanın önemini bilmiyorlarsa ; muhtemelen işiniz için doğru değiller.

13) Başarı İçin Belgelenmiş Bir Süreçleri Var

En iyi web tasarım ajansları, başarıya ulaşmalarına yardımcı olan net bir keşif sürecine sahiptir. Endüstri geliştikçe gelişebilir ve belirli bir proje veya benzersiz koşullar için biraz ince ayar yapılabilir, ancak başarı için sistematik bir planları vardır . Bu, web tasarım şirketinin benzer başarıyı işinize getirmek için gereken deneyime sahip olduğunu kanıtlar.

14) Hedefler Belirlerler, İlerlemeyi Ölçerler ve Her Zaman İyileşirler

En iyi web tasarım ajansları, web sitesi oluşturulduktan ve piyasaya sürüldükten sonra durmaz, işlerin gerçekten başladığı yer orasıdır. Aslında, web tasarım şirketiniz oradan ayrılırsa, sizin için uygun olmadıklarının büyük bir işaretidir. Harika web tasarımcıları ve pazarlama ajansları hedefler belirler, ilerlemelerini ölçer ve çalışmalarını sürekli olarak geliştirir. Günümüz dünyasında, web sitenizin statik olduğu an, işinizi kaybettiğiniz ve rakibinizin iş kazandığı andır.

15) Sonuç Almak İçin Onlara Güvenebilirsiniz

Hedefler belirlendikten sonra, dikkat çekici web tasarım şirketlerine bir stratejiyi nasıl uygulayacaklarının söylenmesi gerekmez. Yatırım getirisi elde etmenizi ve itibarlarının artmasını sağlamak için üzerinde anlaşılan hedeflere mümkün olan en iyi şekilde ulaşmak için çalışacaklardır. Web tasarım şirketinize bakıcılık yapmanız ve onlara işlerini nasıl yapacaklarını söylemeniz gerektiğini düşünüyorsanız, beklentileri gözden geçirmek için yönetimle görüşmeniz gerekebilir. Bu düzelmezse, sizin veya işiniz için uygun olmayabilirler.

16) Ucuz Değiller

Web siteniz işinizin en hayati parçalarından biridir ve doğru yapıldığında size para kazandıracaktır. Büyük bir yatırım getirisi ile bile, web siteniz işinizin en pahalı bölümlerinden biri olabilir. Doğru bir şekilde oluşturulduğunda ve yönetildiğinde, birçok işletme web sitelerini asla hastalanmayan veya bir gün izin almayan en iyi çalışanları olarak görür. Bu, işinizin çok önemli bir parçası olduğundan, iyi bir web tasarım ajansı, uygun bir fiyat teklifi oluşturmadan önce pazarlama bütçenizi, iş hedeflerinizi ve zaman çizelgenizi tartışacaktır.

İzmir'in en iyi web tasarım ajansı

İzmir’in en iyi web tasarım ajansı

Bu üç şeyi bilmeden size bir fiyat verirlerse, bu sizin için uygun olmadıklarının bir işaretidir. İşinizi etkili bir şekilde büyütecek bir web sitesi istiyorsanız, bu konuda açık bir diyalog kurmaya ve ona yatırım yapmaya istekli olmalısınız. Harika bir web sitesi, iyi yönetilen bir işletme için yüksek bir yatırım getirisi sağlayacaktır. En iyi yönetilen işletmede bile, kötü bir web sitesi engellenen iş, yavaş büyüme, boşa harcanan pazarlama bütçesi ve alıcıların pişmanlık duymasına neden olur. Bu, köşeleri kesmeyi göze alabileceğiniz bir alan değil.

En İyi Web Tasarım Ajansı Seçmek Kolay Değil, Ama Zor Olması Gerekmiyor

En iyi web tasarım ajansını bulmak, bir işletme sahibi olarak sahip olduğunuz en kolay iş değildir. Süreci başlatıyorsanız, en iyi tavsiyemiz etrafa sormaya başlamaktır. Diğer işletme sahipleri bu yoldan geçtiler, onlara web tasarım deneyimlerini ve kullandıkları şirketleri soruyorlar. Yerel bir şirket kullanmak istiyorsanız, Google’da “Web Tasarım _______” (şehrinizin adını girin) ile çevrimiçi arama yapın ve en iyi şirketlere göz atın. İncelemelere çok dikkat edin ve sahte, spam içerikli olanlara dikkat edin. Tanıdığınız ve şirket için yorum yazan birini görürseniz, onlara ulaşın ve deneyimlerini ilk elden öğrenin.

Gördüklerinizi ve duyduklarınızı beğendiğinize karar verirseniz, şirketteki biriyle büyüyen işiniz hakkında konuşmak için bir toplantı planlayın. En iyi web tasarım ajansı, kötü ağız rekabetinden korkmaz. Aslında, en iyi web tasarımcıları yeteneklerine güveniyorlar ve iyi şirketleri kötülerden tanıyorlar. Size karşı dürüst olacaklar ve işinize uygun olup olmadıklarını kabul edecekler ve daha uygun bir şirket önerebilecekler.

Hedeflerinize ulaşmak için güvenebileceğiniz doğru web tasarım şirketini bulduğunuzda, işiniz çok daha kolay hale gelir ve en iyi yaptığınız şeye odaklanabilirsiniz.

.