Web tasarım ajansı ile çalışmaya başlamadan önce dikkat edilmesi gereken 8 önemli ayrıntı

26/02/2019
Posted in Makaleler

Web tasarım ajansı ile çalışmaya başlamadan önce dikkat edilmesi gereken 8 önemli ayrıntı

Bir tasarım yenilemesi ya da tamamen yeni bir web tasarımı ve yapımı olsun, her aşamada göz önünde bulundurulacak çok fazla faktör var. Bu aşamada doğru web tasarım ajansı seçmek çok önemli.

İşletmelerin ayrıca serbest web geliştiricileri ve tasarımcıları ile çalışmak ya da bir web tasarım ajansı ile çalışmak arasında ki kararlarını vermeleri gerekmektedir.

Bu çok önemli bir karar, çünkü güveninizi – ve bütçenizi – başkalarının eline veriyorsunuz. Dijital pazarlama başarınız, müşteri adaylarınız ve kârınız web sitenizden doğrudan etkilenir. Bu konuda sizin için en doğru kararı vermelisiniz.

İşletmenizin yepyeni bir web sitesine ihtiyacı olup olmadığından emin değil misiniz? Neye İhtiyacınız Var?

İzmir Web Tasarım Ofisi olarak, potansiyel bir ortağın projesini her zaman dikkatlice gözden geçiririz ve doğru uygun olup olmadığımızı onlara bildiririz. Ne de olsa, tatmin edici olmayan bir işle sonuçlanan uyumsuz bir projeyi benimseme ajansımızın itibarına zarar verir.

Size yardımcı olacak bir makale hazırladık. İşte web tasarım ajansı veya serbest çalışanlar ve tasarımcılar arasında seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gereken 9 önemli şey.

WEB TASARIMI PROJE GEREKSİNİMLERİNİZ NELERDİR?

Yerel web tasarım ajanslarını araştırmaya başlamadan önce ihtiyaçlarınızı açıkça belirlemeniz gerekir. Projenizin ölçeği ve karmaşıklığı ne tür bir web tasarım ajansı ile çalışacağınızı etkileyecektir.

izmir web tasarım ajansları

Karmaşık, özel iş ve teknoloji entegrasyonları gerektiren büyük bir yeniden tasarım veya yepyeni bir yapı arıyorsanız, bu arama sonuçlarınızı etkileyecektir. E-ticaretten sosyal medyaya ve e-posta entegrasyonlarına, özel formlara, coğrafi konum içerik filtrelemeye ve özel düzenlere kadar – bu ayrıntıların tümü beraber çalışmayı planladığınız web tasarım ajansı yetkililerine sunulmalıdır.

NE KADAR ZAMANA İHTİYACINIZ VAR?

Genel zaman çizelgesi son derece önemli olsa da, aynı zamanda kritik olan ekibinizin ajansınız veya yüklenicilerinizle birlikte çalışabilmesidir.

İletişim, incelemeler, onaylar, içerik toplama ve toplantılar, web tasarım ve geliştirme süreçlerinin tipik parçalarıdır. Siz ve iç ekibinizin bu konularda ne kadar zaman çalışması gerektiği kesinlikle ortaklığınızı etkileyecektir.

Bir web tasarım ajansı, bu süreci ekibi ile iyi organize ederek bu süreyi kısaltır. Serbest çalışan web geliştiricileri ve tasarımcıları her aşamada, özellikle tasarım ve geliştirmeyi farklı kişilerden kullanıyorsanız daha fazla zamana ihtiyaç duyulabilir. Bir ajans veya yüklenicinin deneyimi ne kadar fazlaysa, süreç o kadar verimli olacaktır.

ADRESLERİ NEREDE?

Konum, konum, konum! Herkesin farklı bir saat diliminde olması nedeniyle, her iletişim ve onayın günlerce sürmesinden daha kötü bir şey yoktur. Yurtdışından bağımsız freelancer kiralamak cazip gelse de, tasarruf edilen para hayal kırıklığına değmeyebilir.

izmir web tasarım ajansı

Serbest çalışanlar gerçekten serbest çalışır. Mesai saatleri içerisinde bir toplantı planlamak zordur. Sürekli iletişimde olmanız gereken bir projede sorunlar yaşayabilirsiniz.

WEB TASARIM SÜRECİ NEDİR?

Süreç, iş akışını düzenleyen şeydir ve hedeflerin ve son tarihlerin karşılanmasını sağlar. Hangisiyle çalışmayı seçerseniz seçin, işlemlerini iyi anladığınızdan emin olun.Büyük projeler için bir zaman çizelgesi alabilmeniz gerekir, böylece ne kadar bekleyeceğinizi ve incelemeler ve onaylar için kendi uygunluğunuzu planlayabilirsiniz.

HANGİ WEB TASARIM VE GELİŞTİRME HİZMETLERİ DAHİL?

İster bir yenileme ister tam bir yeniden tasarım ihtiyacınız olsun hangi hizmetlerin dahil olduğunu tam olarak bilmeniz gerektiğini söylemeye gerek yok.

Birden fazla hizmet sunan bir web tasarım ajansı ile çalışmak – web tasarımı, geliştirme, SEO ve içerik stratejisi ihtiyacınızı tek bir çatı altında toplar. Serbest çalışanlar ile yola devam ettiğinizde bu ihtiyaçları birden fazla kişiden sağlamanız gerekebilir.

MALİYET NEDİR VE BÜTÇENİZ NEDİR?

Bir web tasarım ajansı veya serbest çalışan ile çalışmaya başlamadan önce, hem en yüksek maliyeti hem de uzun vadeli değeri dikkate almayı unutmayın.

Ne kadar harcayabilirsiniz?

İş saati bazlı bir ödeme mi yapacaksınız yoksa belirli bir bütçe var mı?

Süre içinde beklenmedik gecikmeleri, tatmin edici olmayan çalışmaları ve süreçteki diğer aksaklıkları kapsayan bir sözleşme maddesi var mı?

Hangi hizmetler fiyata dahildir ve proje tamamlandıktan sonra bakım ve destek hizmet veriyorlar mı? Unutmayın küçük hata düzeltmelerinden, arama sıralamanızı etkileyen kritik güvenlik güncellemelere kadar, siteniz tasarım ve yapım aşamaları dikkat edilmesi gereken canlı bir varlıktır.

PROJEYİ KİMLER YÜRÜTECEK?

Bu iş, birkaç haftadan birkaç aya kadar sürebilecek bir çalışma ilişkisidir, bu yüzden sağlıklı olması gerekir!İletişim ve toplantılara ekibinizden kimler katılacak?

web tasarım referansları

Projenin planlandığı gibi ilerlemesini sağlamak için her iki taraftaki temas noktalarının iyi bir ilişki kurması önemlidir. Karşılıklı bir saygı ve anlayış, özellikle beklenmedik bir durumda, projenin yönlendirilmesine yardımcı olacaktır.

Karşı tarafta kimler olacak? Eğer bir web tasarım ajansı ile çalışacaksınız projeniz ile kim veya kimler in ilgileneceğini öğrenin.

ÖNCEKİ ÇALIŞMALARI: REFERANSLAR

Potansiyel bir web tasarım ortağının referanslarını incelemek için daima zaman ayırmalısınız . Bir web tasarım ajansı veya serbest çalışanın portföyünü incelerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair en iyi önerilerimiz:

Proje sayısı – Uzun yıllara dayanan deneyimleri var mı, yoksa yeni mi başlıyorlar? Tamamlanan projelerinin tümünü çevrimiçi olarak yayınlanmamış olabilirler, bu yüzden sormakta çekinmeyin.

Projelerin ölçeklendirilmesi – Büyük projelerde çalışmışlar mı? Çalışmaları esneklik ve çeşitlilik gösteriyor mu?

Estetik – İçgüdüsel olarak tam olarak istediğiniz gibi görünen web sitelerini yapmışlar mı diye arasanızda, farklı müşteriler için nasıl çözümler ürettiklerini görmek için farklı sayfa öğelerine bakın.

Hizmetler ve yetenekler – Tamamlanan sitelerinin teknik gereksinimleri nelerdi ve bunları nasıl sağladılar? Tasarımlar şablonlardan mı yoksa orijinal mi? Geliştirdikleri ve entegre ettikleri özelleştirilmiş yazılım örnekleri var mı?

Süreç – Sürecin önemini yeterince vurgulamalıyız. İşlemleri şeffaf mı ve tamamlanan projelerinde ne kadar süre harcamışlar?

İzmir Web Tasarım Ofisi’ni tanıyın! Referanslarımıza göz atın.

Projenizin başarısı, seçtiğiniz web tasarım ajansı veya yüklenicisi için de aynı derecede önemli olmalıdır. Ödevinizi yapın, tüm ihtiyaçlarınızı önceden sunun ve tüm bu soruları sormaktan çekinmeyin.

.