Web Sitesi Fiyatları 6 Önemli Etken

23/07/2019
23/07/2019 admin

Web Sitesi Fiyatları 6 Önemli Etken

Web sitesi fiyatları

Web sitesi fiyatları çeşitli faktörlere bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir. Hadi gelin bu yazımızda bu faktörlerleri birlikte inceleyelim.

1. Web sitesi dinamik mi statik mi?

Bir web sitesinin fiyatını etkileyen faktörlerden birincisi sitenin statik mı yoksa dinamik mı olacağıdır. Statik web sitesi içeriği ancak kodlamayla değiştirilebilecek web sitesidir. Yani web sitenizi bir yönetim paneli ile kolayca güncelleyebilmek istiyorsanız dinamik bir web sitesi istiyorsunuz demektir. Günümüzde artık dinamik olmayan siteye pek rastlanmaz.

2. Web sitesi fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerden biri mobil uyumluluğudur

Günümüzde ziyaretçiler’in önemli bir kısmının web sitelerine mobil telefonları üzerinden girdiği düşünülürse, web sitenizin Mobil uyumlu olması kaçınılmazdır.

3. Site içeriğinin sağlanması

Web sitenizin içerik editörlüğü konusunda önemli kısmını siz karşılaşırsınız. Web tasarım firmaları bunun için ekstra bir ücret çıkarmazlar. Ancak site içeriğinin komple web tasarım firmanız tarafından üretilmesini istiyorsanız size içerik editörlüğü tarifesi uygulayacaktır.

4. Kaç sayfalık bir tasarım istediğiniz önemli

Standard kurumsal bir web sitesi 20 sayfayı geçmez. Bu noktada web sitesi fiyatları standarttır. Ancak yüzlerce ürününüzü web sitenizde yayınlamayı planlıyorsanız bunun içinde ekstra ücret odemelisiniz.

 

5. Arama motorları için uyumluluk (SEO)

Web sitesi tasarımcınız sitenizin nasıl görüneceği, metninizin nasıl okunduğu ve sitenizi Google ve diğer arama motorlarında nasıl göründükleri konusuna odaklanacaktır. Bir arama motoru sitenizi ziyaret ettiğinde, bir fotoğrafını çeker ve benzer tüm web siteleriyle karşılaştırır ve sıralamasını belirler. Bu sıralama 1. ile 100. sayfa arasında olabilir. Site içeriğinin çok iyi planlanması gerekir. SEO uyumlu içerikler üretilmelidir. SEO uyumlu içerik üretilmesi de yine extra bir maliyet getirecek ve web sitesi fiyatları bu faktörden de etkilenmektedir.

Web sitesi tasarımcınız temel SEO’yu bilmelidir – arama motoru optimizasyonu konusunda mutlaka uzman olmalıdır. Sitenizin sıralamasını alması biraz zaman alacaktır, ancak harika bir web sitesi tasarımcısı, sitenizi arama motoru devinin web sitenizi ilk bulduğu anda Google’ı etkilemeye başlamak için ihtiyaç duyduğu her şeyi önceden planlar.

eticaret web sitesi fiyatları

6. E-ticaret

E-ticaret, elektronik ticaret demektir – ziyaretçilerin web sitenizden bir kredi veya banka kartı ile mal ve hizmet satın almasını sağlar.

Bir e-ticaret sistemi, ziyaretçilerinizin kategori veya arama isteği ile ürün veya hizmet seçiminize göz atmasını sağlar. E-ticaret siteniz sattığınız şeylerle ilgili fotoğraf ve ek bilgiler gösterir ve ziyaretçilerinizin sizden birşeyler satın almaları için ihtiyaç duydukları materyalleri sağlar.

Web sitenizden satış yapmak fikri müthiş değil mi? ,Haftanın 7 günü, günün 24 saati açık, satış elemanınına da ihtiyacınız yok. E-tabiki web sitesi fiyatları e-ticaret sitesi olduğunda da fiyatı en az 2 katına çıkarır.

İsterseniz hemen teklif alabilirsiniz.

,
.