04/07/2019 admin

İzmir Web Tasarım

İzmir Web Tasarım
Web sitemi yaptırmak için web tasarım ajansı ile mi yoksa freelancer (serbest çalışan) ile mi çalışmalıyım ?

Bir web projesine başlarken vermeniz gereken ilk kritik karar, bir freelancer veya bir web ajansı ile mi çalışacağınızdır?

Doğru seçimi yapmak kolay bir karar değildir. Bununla birlikte, gereksinimlerinize ve hedeflerinize en uygun çözüme ulaşmak için değerlendirebileceğiniz birkaç şey vardır. Hiç şüphe yok ki, bir freelancer’la veya bir web tasarım ajansıyla devam etmeye karar verirseniz, çok yetenekli kişiler bulabilirsiniz. Bununla birlikte, projenize ne kadar zaman ayırdığınızda dahil olmak üzere projenizin büyüklüğü ve amacı, doğru seçimi yaparken ortaya çıkan önemli faktörlerdir. Bu nedenle, bir freelancer veya bir web tasarım ajansı ile çalışmanın artılarını ve eksilerini düşünelim. Tabii ki bir İzmir Web Tasarım ajansı olan İzmir Web Tasarım Ofisi’ni size gururla öneririz :).

"<yoastmark

Serbest Çalışana Karşı Ajans: Proje Yaklaşımı

Her başarılı proje sağlam bir temel oluşturarak başlar. Nihai üründen beklentileriniz en baştan açıkça tanımlanmalıdır.

Durum böyle olduğunda, proje doğru yönde, tam hızda verimli bir şekilde ilerleyebilir ve hayal kırıklıklarından ve gereksiz yere zaman ve para israfından kaçınırsınız.

Bununla birlikte, bir web ürününün nihai hedefinize ulaşmak için nasıl bir performans göstermesi gerektiğini belirlemek, birçok kişi için zor olabilir ve bir web tasarım ajansı’nın veya bir freelancer’ın bu aşamada sizi nasıl destekleyeceği farklıdır.

 

izmir web tasarım firması

izmir web tasarım firması

 

Örneğin, İzmir Web Tasarım Ofisi web projeleri yürütmek için Çekirdek Model Sürecini kullanır. Çekirdek Model Süreci, iş modelinizi, temel hedeflerinizi ve gelecekteki olası gelişmelerinizi analiz etmeyi içerir.

Bu, ne tür bir ürünün işinize en iyi şekilde hizmet edeceğini ve beklenen sonuçları elde etmeyi tanımlayacak bir uzmanlar ekibi tarafından ciddi bir beyin fırtınası gerektirir.

"<yoastmark

Bir freelancer’ı işe alırken, projenin tüm detaylarını tanımlayan siz olacaksınız. Bir freelancer bazı fikirler verebilir, ancak birlikte beyin fırtınası yapacak bir destek ekibine sahip değil, temel olarak direktiflerinize güvenecektir.

Bu nedenle, ne istediğinizi akılda tutarak net bir resminiz olması en iyisidir, aksi takdirde projenizde yapılacak herhangi bir değişiklik veya düzenleme, üretim sürecini yavaşlatır ve maliyetlere eklenir.

Projeniz Hangi Becerileri Gerektirir?

Kararınızı vermeden önce projenizin hangi becerileri gerektireceğini düşünmeniz size yardımcı olacaktır.

Daha önce belirtildiği gibi, bir izmir web tasarım ajansı ve bir freelancer aynı derecede yetenekli olabilir ve en yüksek kalitede ürünler sunabilir. Bununla birlikte, genellikle bir freelancer belirli bir alanda uzmanlaşırken, bir web ajansı çeşitli alanlarda deneyimlidir.

izmir web tasarım ajansı

izmir web tasarım ajansı

Bunu pratik bir örnekle açıklayalım. Şirketiniz için yalnızca hedef kitlenize tanıtımı hedefleyen bir tanıtım web sitesine ihtiyacınız varsa, bir freelancer veya bir web tasarım ajansı sizin için iyi sonuç verebilir.

Öte yandan, projeniz Android ve iOS için bir alışveriş sepeti ve mobil uygulamalar içeriyorsa, senaryo farklıdır. Projenizin her aşaması için gerekli tüm uzmanlığa sahip bir freelancer bulamazsınız.

Örneğin, iOS mobil uygulamaları için Swift ve Objective C’yi kullanma konusunda uzmansa, Android için Java dilini veya Windows için C # dilini kullanma konusunda aynı becerilere sahip olmayacaktır.

 

İnternet sitesi nasıl açılır? 8 maddede internet sitesi nasıl kurulur?

 

 

Bu nedenle, büyük projelerle başa çıkmak için bir web tasarım ajansı daha iyi bir çözüm olacaktır.

Örneğin, İzmir Web Tasarım Ofisi’nde, aklınızdaki projeyi geliştirmek için gereken tüm becerileri bulabileceğiniz bir uzman ekibimiz var.

İster basit bir web sitesi, ister bir e-ticaret web sitesi , ister yerel veya karma mobil uygulamalar oluşturmak için ihtiyacınız olsun, hepsini halledebiliriz.

izmir web tasarım ajansları

izmir web tasarım ajansları

Bu, projenizde bağımsız olarak çalışan birkaç serbest çalışan yerine sizin için birlikte çalışan birleşik bir ekiple başa çıkmanın avantajını sağlayacaktır. Bu, bir freelancerla bir web tasarım ajansına karşı çalışmak arasında bir başka önemli farklılığa yol açmaktadır.

Projenizden Kimler Sorumlu Olacak? İzmir Web Tasarım Ofisi olarak biz özel bir yaklaşım kullanıyoruz.

Emin olmak istediğiniz şeylerden biri, projenizin hızlı bir şekilde ilerlemesi ve zamanında teslim edilmesidir.Bu iyi organizasyon, planlama ve mükemmel problem çözme becerileri gerektirir.

Örneğin, İzmir Web Tasarım Ofisi olarak biz her projeye bir Scrum yaklaşımı kullanıyoruz.

Bu yaklaşım bir sorun ortaya çıkarsa, son ürünü teslim tarihine kadar teslim etmek için derhal ele alınmasını ve çözülmesini sağlar. Projenin her aşamasında, müşteriye tamamlanmış olanı sunarız. Bu nedenle, müşterinin rolü işi onaylamak ve geri bildirimlerini paylaşmaktır.

Kurumsal web tasarım

Öte yandan, bir grup serbest çalışanı işe almaya karar verirseniz, proje denetçisi olmaya hazır olmalısınız. Farklı serbest çalışanların çalışmalarını koordine etmek ve birbirleriyle iletişim kurduklarından emin olmak sizin sorumluluğunuzdadır.

Serbest çalışanlar sıklıkla uzaktan ve muhtemelen farklı zaman dilimlerinde çalıştıklarından, takım olarak çalışmalarını sağlamak zor ve zaman alıcıdır. Büyük olasılıkla, projeniz, özellikle zorlu problemlerin ortaya çıkması durumunda, son tarihini aşacaktır.

web tasarım

web tasarım

Bir Freelancer ile Bir Web Ajansı Arasında Karar Verirken Diğer Önemli Hususlar

Projeniz için bir freelancer veya web tasarım ajansına ihtiyacınız olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabilecek birkaç önemli husus.

Güvenilirlik – İzmir web tasarım:

Bir freelancerla uğraşırken beklenmedik olayları ele almaya hazır olmalısınız. Hastalık, acil durum veya diğer öngörülemeyen olaylar söz konusu olduğunda, bir süre projeniz üzerinde çalışmayabilirler ve kendinizi sıkışmış olarak bulabilirsiniz.

Öte yandan bir web tasarım ajansı uzmanlardan oluşan bir takıma dayanır ve eğer bir ekip üyesi beklenmedik sorunlarla uğraşıyorsa ve projeniz üzerinde çalışamıyorsa, görevlerini yerine getirebilecek başka biri de vardır. Bu nedenle, bir web tasarım ajansı ne olursa olsun, projenizi zamanında teslim etmek için en iyi konumdadır.

Test yapmak– İzmir web tasarım:

Projenizin temel bir özelliği, birden fazla cihazda ve işletim sisteminde iyi performans gösterdiğinden emin olmaktır. Sitenizin performan testini yapmak için https://tools.pingdom.com/ sitesinden faydalanabilirsiniz.

Bir web tasarım ajansı, nihai ürünün her kullanıcı için iyi çalışmasını sağlamak amacıyla herhangi bir cihazda ve çeşitli işletim sistemlerinde test yapmak üzere donatılmıştır.

Bir freelancer elbette emrinde bir tane veya sadece birkaç farklı cihaz ve işletim sistemine sahip olabilir. Dolayısıyla, bir freelancerı işe alırken testlerin çoğu omuzlarınızda olacaktır.

Maliyetler– İzmir web tasarım:

Serbest çalışanların web ajanslarından daha ucuz olduğu bilinmektedir ve bu, tipik bir şirketin sahip olduğu ek yüklerin tümüne sahip olmadıkları için mantıklıdır.

Bununla birlikte, birden fazla freelancer ihtiyacınız varsa, maliyetlerin hızla kontrolden çıkabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Bu özellikle, projenin kapsamı en baştan tamamen net değilse ve ayarlamalar yapmanız veya düzeltmeniz gerekiyorsa geçerlidir. Merak etmeyin İzmir Web Tasarım Ofisi tahmininizden daha uygun fiyatlar önerecektir.

web tasarım izmir

web tasarım izmir

Ayrıca, daha önce de belirttiğimiz gibi, zaman taahhüdünüz serbest çalışanlarla daha çok çalışacaktır. İşinize odaklanmak yerine, web projesine bakmak için kendi zamanınızı kullanmanız gerekecektir.

Ne Seçeceksin?

Bir freelancer veya web tasarım ajansı ile çalışmaya karar verirseniz, yüksek kaliteli bir ürüne sahip olabilirsiniz. Ancak, nihai varış noktanıza ulaşma yolculuğu seçtiğiniz çözüme bağlı olarak yumuşak veya engebeli olabilir.

web tasarım ucuz

web tasarım ucuz

Genel olarak, projeniz basit bir sunum web sitesinden veya blogdan başka bir şeyse, bir web tasarım ajansı büyük olasılıkla en akıllıca karardır.

Web tasarım ajansı planlamadan geliştirmeye – İhtiyacınız olan tüm desteği size sunacaktır. En önemlisi, ürününüzü zamanında ve beklenen kalitenize göre teslim etmeyi taahhüt eden birleşik bir ekiple karşı karşıya kalacaksınız.

Hangi çözümün sizin için daha iyi olduğu konusunda hala kararsızsanız, bugün bizimle iletişime geçin ; nasıl çalıştığımızı ve işiniz için neler yapabileceğimizi ayrıntılı olarak açıklayacağız.

, ,
.