29/03/2021 admin

Web tasarımcısı İzmir – Web tasarımcısı seçmeden önce 5 önemli ipucu

Web tasarımcısı arıyorsunuz ve kime güveneciğinizi bilmiyorsunuz. İzmir’de web tasarımcısı arıyorsanız bu yazımızı dikkatle okuyun. Daha önce bir web sitesi kurduysanız (ya kendin yap ya da bir web tasarımcısı ile çalışıyorsanız), bunun bir bebek doğurmaya benzediğini bilirsiniz. ?

Sadece tasarım ve “yapım” süreci zaman alıcı değil (ve birini işe alıyorsanız pahalı), aynı zamanda web sitesinin kendisi de işletmenizin geleceği için büyük bir öneme sahiptir. Hem işlevsel hem de sembolik bir yaratım. Birçok yönden, sizin ve işletmenizin bir uzantısıdır – kim olduğunuz, ne yaptığınız ve bunu nasıl yaptığınızın bir özetidir.

Amacı sizi ve işinizi ve bununla birlikte gelen tüm estetik, işlevsel ve lojistik ihtiyaçları tam ve doğru bir şekilde temsil etmek olan bir şeyi tasarlamak ve inşa etmek kesinlikle zorlu bir süreçtir.

Bu nedenle, bu süreçte birlikte çalışacağınız bir web tasarımcısı seçmek, en hafif tabirle önemli bir seçimdir!

Kendin Yap web siteleri ile de sitenizi tabiki yapabilirsiniz. Ancak web sitenizi kendi başınıza kurup çalıştırmama konusunda kararsızsanız veya size yardımcı olacak bir profesyonel kiralamak istiyorsanız , işte profesyonel bir web tasarımcısı işe almak isteyebileceğiniz (veya buna ihtiyaç duyabileceğiniz) birkaç nedenle birlikte başka bir gönderi .

WEB TASARIMCISI SEÇMEK İÇİN İPUÇLARI

Bir profesyonelle çalışmayı seçerseniz, işte size (bir web tasarımcısı ! ?‍♀️) seçiminizi yaparken göz önünde bulundurmanızı tavsiye ettiğim şey:

Portfolyo

Geçmiş çalışmalar, web tasarımcının gelecekteki çalışmasının olanaklarını görsel olarak anlamanın en iyi yollarından biridir.

Bununla birlikte, bir uyarı: Portfolyo parçalarının çoğu, belirli proje ihtiyaçları ve hedefleri olan belirli müşteriler için geliştirildiğinden, bir tasarımcının portföyünün mutlaka kendi kişisel tarzlarının veya tercihlerinin göstergesi olmadığını unutmayın. hayat başkasının tarzı ve markası.

Portföylerinde kapsamlı bir tasarım teması görürseniz, bunun tasarımcının birincil estetiği olduğunu ve sitenizin de bu doğrultuda geliştirilebileceğini oldukça güvenli bir şekilde varsayabilirsiniz. Çok çeşitli stil ve estetik görüyorsanız, bunun nedeni büyük olasılıkla tasarımcının farklı geçmişlere sahip müşterilerle çalışmasıdır.

Bir portföyü değerlendirirken, tasarım estetiğinin ötesine de bakın ve her sitenin genel profesyonelliğini gözden geçirin. Dikkate alınması gereken bazı şeyler:

  • Site iyi akıyor ve ziyaretçi için “mantıklı” mı?

  • Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda harika görünüyor mu?

  • Altbilgiye bakın: Sitenin telif hakkı bilgileri, gizlilik politikası ve diğer yasal gereklilikler var mı?

  • Sitede markalı bir favicon (tarayıcı sekmesindeki küçük simge) var mı?

  • Ne tür ek işlevler dahil edilmiştir? (e-posta tercihleri, e-ticaret, bloglar, üyelik programları vb.)

web tasarımcısı

web tasarımcısı

Bazı web tasarımcılar yalnızca önceki çalışmalarının ekran görüntülerini paylaşırken, diğerleri canlı sitelere bağlantı verir. Canlı siteler hakkında not edilmesi gereken önemli bir ayrıntı, sitelerin güncellenmesini devralan site sahiplerinden etkilenmeleridir ve bunu yaparken tasarımcının orijinal çalışmasında bazı değişiklikler yapmış olabilirler.

Web tasarımcısı Sektör bilgisi

Web tasarımcısı nın beceri seti veya sektör bilgisi açısından inceleyebileceğiniz başka materyaller var mı?

Bir blog yazıyorlar mı veya uzmanlıklarını vurgulayan bir YouTube kanalına mı sahipler? Saygın bir podcast’te konuk olarak mı yer aldılar yoksa saygın bir yayında mı yayınlandılar?

Tasarım becerilerine ek olarak, tasarımcınızın web tasarımının diğer yönleri (SEO en iyi uygulamaları, e-posta pazarlama entegrasyonları vb.) Konusunda güncel olduğunu bilmek önemlidir.

Maliyet

Herhangi bir satın alma türünde olduğu gibi, web tasarımında da maliyetin dikkate alınması kesinlikle önemlidir – bir işletme sahibi olarak, sizin için bütçede neyin neyin olmadığını bilmeniz gerekir.

Bununla birlikte, web siteniz muhtemelen işletmenizin en önemli parçalarından biridir (en önemli tek parça değilse) – bu sizin vitrininizdir, birçok potansiyel müşterinin veya müşterinin sizi ilk bulduğu yerdir, sonra sizin hakkınızda daha fazla şey öğrenir, sonra umarız satın alır. sizden – bu nedenle, hedef kitlenizi çeken, marka hikayenizi anlatan ve ziyaretçilerinizi ödeme yapan müşterilere dönüştüren kaliteli bir web sitesine yatırım yapmak çok önemlidir.

Web sitenize yapacağınız yatırım büyük olasılıkla işinizdeki en büyük getirilerden biri olacaktır.

Bu nedenle, elbette, nihayetinde kişisel ve ticari finansınızı (bunlar genellikle yeni işletme sahipleri için birleştirilir) aklınızda bulundurun, ancak aynı zamanda kaliteli web tasarımının öneminin de farkında olun ve başarmak için rahatça çalışabileceğiniz bir numara bulun. yapabileceğiniz en iyi site.

Elbette, 500 $ ‘lık yepyeni bir web sitesi satın almak mümkündür… ancak bu web sitesi ile 5.000 $’ lık bir site arasında kalite açısından önemli bir fark göreceksiniz.

Ve bir yan not: İlk bakışta biraz karşılaştırılabilir görünen siteler bile, bir siteyi az ya da çok başarılı kılan tüm küçük arka uç ayrıntılarında (SEO, favicon, mobil duyarlı tasarım, sayfa yükleme hızı vb.) Önemli ölçüde farklı olabilir. İyi bir web tasarımcısı bulmak için dikkatli olmalısınız.

İşin kapsamı

İşin maliyetini ve kalitesini göz önünde bulundurmanın yanı sıra, farklı web tasarımcıların dahil olduğu işin tam kapsamına bakmak da önemlidir.

Web tasarımcı, teklif edilen ücretine neler dahil eder?

Bazı web tasarımcılar projelerine logo ve favicon tasarımını dahil ederken, diğerleri bunun için bir grafik tasarımcı tutmanızı isteyecektir. Bazı tasarımcılar, sitenizin arka ucunda ve ileriye doğru ilerlemek için yapmanız gereken güncellemelerde size yol gösterecek özelleştirilmiş bir hile sayfası veya ekran paylaşımı öğreticisi sunarken, diğerleri yalnızca bitmiş web sitenizi aktarır.

Bir web tasarımcısının ilk tasarımınızda veya yolun sonunda hangi ek becerilere yardımcı olabileceğini bilmek de güzel. E-posta pazarlama kurulumuna ve şablon tasarımına yardımcı oluyorlar mı? E-ticaret veya çevrimiçi üyelik programları kurma konusunda tecrübeleri var mı?

Maliyeti göz önünde bulundurduğunuzda, tüm bu unsurları denkleme dahil edin.

Web tasarımcısı kimlik bilgileri

Web tasarımı, resmi kimlik bilgileri konusunda gerçekten endişelenmenize gerek olmayan bir endüstri haline geldi. Tıp diploması ve lisansı olmayan bir doktora gitmeyi hayal etmezseniz de, birçok kaliteli web tasarımcısının aslında web tasarımı konusunda resmi bir eğitimi yoktur.

Web tasarımcısı İzmir

Web tasarımcısı İzmir

Bu nedenle, potansiyel bir tasarımcının Bilgisayar Bilimleri alanında Yüksek Lisansı olup olmadığını sormanız gerekmese de, sektördeki deneyimlerini ve bağlantılarını kabul eden diğer kimlik bilgilerini arayabilirsiniz.

Zaman çizelgesi

Özellikle projenizin yerine getirmeniz gereken belirli bir başlangıç ​​tarihi varsa, hem bir taslak oluşturmak hem de herhangi bir revizyon için bir tasarımcının zaman çizelgesini bilmek ve dikkate almak önemlidir.

Bazı web tasarımcıları bir projeyi sadece birkaç hafta içinde döndürebilirken, diğerleri daha uzun geri dönüş sürelerine sahip olacaktır. Popüler tasarımcıların yeni özel projeler için bekleme listeleri bile olabilir.

Genel şemada, zaman çizelgesi belirtilen diğer faktörler kadar önemli olmasa da (daha kaliteli bir web sitesi için birkaç hafta daha beklemeniz büyük olasılıkla daha iyidir), bu yalnızca bir belirli zor son tarih.

Kişilik

İletişim tarzlarınızın eşleşip eşleşmediğini belirlemek için onları işe almadan önce potansiyel bir web tasarımcısı yla (telefon veya e-posta yoluyla) iletişim kurmak iyi bir fikirdir. Onları anlamanız ve rahat hissetmeniz ve bunun tersi de çok önemlidir.

Dikkate alınması gereken tüm somut faktörlere ek olarak, her zaman dikkat etmenizi önerdiğimiz bazı maddi olmayanlar da vardır: Bir kişiden hoşlanıyor musunuz ? Size gerçek, dürüst ve güvenilir gözüküyorlar mı? Onlarla konuşurken ve fikirlerinizi ve endişelerinizi paylaşmakta kendinizi rahat hissediyor musunuz? 

Bu “sosyal beceriler”, web sitenizin vizyonunu hayata geçirmenize yardımcı olacak birini seçerken not etmeniz ve göz önünde bulundurmanız gereken önemli ayrıntılardır. Bir web tasarımcısı için düzgün karakter çok önemlidir. Çünkü ileriye dönük bir mesainiz olacak.

Görüşler

Ve son olarak, tüketici incelemelerinde çok fazla güç var.

Web tasarımcıları için hem iyi hem de kötü tüm incelemeleri içeren merkezi bir inceleme platformu yoktur (Upwork gibi serbest çalışan bir platform kullanmıyorsanız). Bu nedenle, tasarımcıların referanslarında yalnızca olumlu deneyimleri seçme ve öne çıkarma yeteneğine sahip olduğunu unutmayın.

Bununla birlikte, olumlu deneyimlerin nerede var olduğunu görmek yine de yardımcı olabilir.

Bu referansları alabilmek için, müşterilerin onları paylaşmaya istekli olması ve tasarımcının onlarla soracak kadar iyi bir ilişkiye sahip olması gerekiyordu. Ayrıca, tasarımcının bir müşterinin canlı web sitesine bağlanması da özellikle yararlıdır … ?

Web tasarımcısı İzmir - Web tasarımcısı seçmeden önce 5 önemli ipucu

Web tasarımcısı İzmir – Web tasarımcısı seçmeden önce 5 önemli ipucu


İzmir de, bir web tasarımcısı nerede bulunur?

Kullanmayı planladığınız belirli web sitesi platformunda (bir tercihiniz varsa) ve / veya içinde bulunduğunuz belirli sektörde (bazı web tasarımcıları sektöre özeldir, daha da iyi tanıdıklarından harika!).

Belirli konumunuzdaki web tasarımcılarını da araştırabilirsiniz – ancak bu yalnızca web siteniz coğrafyaya özgü olacaksa (örneğin, bölgesel bir konu veya bir tuğla ve harç dükkanı veya restoran web sitesi) önerebileceğimiz bir şeydir. Web tasarımı, uzaktan kolayca yapılabilen bir şeydir, bu nedenle aramanızı yalnızca yerel tasarımcılarla sınırlarsanız, mükemmel bir uyumu kaçırabilirsiniz. Bununla birlikte, sitenizin tasarımına uygulanması gereken belirli yerel bilgiler varsa, yerel bir tasarımcı kullanmanın kesinlikle bir yararı vardır.

Biz İzmir Web Tasarım Ofisi olarak dünyanın 4 bir köşesine tasarım hizmeti vermekteyiz. Web tasarımcısı İzmir firması olarak hizmetinizdeyiz.

Ayrıca üst markamız olan Portakal Dijital Çözümler sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

Comment (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.