04/01/2023 admin

Web sitesi fiyatları 2023

Web sitesi fiyatları 2023 yılında ne kadar olacak? Her şeyin fiyatı yükselirken web sitesi fiyatları 2023 yılında yerinde sayacak değil tabiki. Bir müşterimiz yeni bir web sitesiyle ilgili olarak bizimle iletişime geçtiğinde, bize sorulan ilk sorulardan biri “Bir web sitesinin fiyatı nedir?” olur. Bu anlaşılabilir bir soru, ancak cevaplaması basit bir soru değil. Web sitesinin türüne, özelliklerine ve işletme maliyetlerine bağlı olarak 200 ila 100.000 ABD Doları arasında değişebilir. Neden bu kadar çok fark olduğunu ve uygun şekilde oluşturulmuş özel bir web sitesinin neden akıllı bir yatırım olduğunu anlamanıza yardımcı olmak için, web sitesi fiyatları 2023 yılında etkileyen faktörleri analiz ediyoruz.

Bir Web Sitesinin Maliyeti Ne Kadardır Blog Küçük Resmi

Basit web sitesi fiyatları

Öncelikle, bir web sitesine sahip olmanın evrensel fiyatlara bakalım. İster bir Kendin Yap web sitesi oluşturucusuna güveniyor olun, ister kurumsal düzeyde özel bir siteye yatırım yapıyor olun, yeni bir web sitesi başlatmanın ve çalıştırmanın belirli gerekli maliyetleri vardır. Hali hazırda işletmeniz için bir siteniz varsa ve yeni bir site edinmeyi araştırıyorsanız, bu faktörlere zaten sahipsiniz demektir. 2023’te web sitesi fiyatları için aşağıdaki maddeleride inceleyelim.

Alan adı

Alan adınız, bir kullanıcının doğrudan web sitenize gitmek için yazdığı web sitenizin adresidir. Alan adınızın haklarını almak için onu GoDaddy veya HostGator gibi bir sağlayıcı aracılığıyla satın almanız ve yıllık olarak ödemeniz gerekir. Fiyatlar değişebilir, ancak genellikle satın alma ve yıllık kayıt için 10 ila 15 ABD Doları arasında değişir, ancak aklınızda belirli bir alan adı varsa ve zaten kullanımdaysa, onu satın almayı deneyebilirsiniz. Genellikle bu çok daha pahalıdır, ancak işinize bağlı olarak uzun vadede size fayda sağlayabilir.

SSL Sertifikası

Bir URL “http:” yerine “https://” ile başladığında, Güvenli Yuva Katmanına sahip olurlar. Güvenli Yuva Katmanı (SSL) sertifikası, web siteniz ile web sitenizin ziyaretçileri arasındaki veri aktarımını koruyarak ekstra güvenlik sağlar. Bu, özellikle birisi bir web sitesine kredi kartı bilgilerini veya kişisel bilgilerini girerken önemlidir, çünkü verilerin şifrelenmesini sağlar ve ayrıca web sitenizi güvenle kullanabilen yeni kullanıcılar arasında güven oluşturmaya yardımcı olur.

Maliyet, web sitesine bağlı olarak değişir, ancak yıllık maliyet genellikle 25 ila 100 ABD Doları arasındadır. Çoğu alan adı ve barındırma hizmeti, hizmetleriyle birlikte SSL sertifikaları sunar.

Web Sitesi Barındırma

Bir web sitesi barındırıcısı, web sitenizin çevrimiçi olarak kullanılabilmesi için sunucularında alan sağlar. Temel olarak World Wide Web’deki yerinizi bir barındırma şirketi aracılığıyla kiralıyorsunuz. Doğru ana bilgisayarı seçmek, web sitenizin güvenilir bir şekilde çalışmasını ve hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlamak için kaynakların uygun şekilde tahsis edilmesini ve desteği almasını sağlamak için inanılmaz derecede önemlidir, böylece ziyaretçilerinizi kaybetmezsiniz.

Sağlayıcınızın web sitenizi başka birkaç siteyle birlikte bir sunucuya yerleştirdiği paylaşımlı barındırma en ucuzudur, genellikle ayda 5 ila 15 ABD doları civarındadır. Dezavantajı, paylaşım kaynaklarının web sitenizi yavaşlatabilmesidir. Sanal özel sunucu veya ayrılmış sunucu daha pahalıdır, ancak ayrılan kaynaklara tam erişiminiz vardır, böylece daha az kesinti ve yavaşlama ile daha tutarlı bir performans elde edersiniz. Bu seçeneklerin maliyeti, kurumsal web siteleri için aylık 25 ABD Doları ile 1.000 ABD Doları arasında değişmektedir.

web sitesi fiyatları 2023

web sitesi fiyatları 2023

Bir Kendin Yap Web Sitesi Fiyatları 2023

Wix veya Weebly gibi kendin yap web sitesi oluşturucuları, minimum yatırım fonu olan küçük girişimler için yaygın seçeneklerdir. Aylık abonelik alanınızı, SSL sertifikanızı ve web sitesi barındırmayı içerir ve metin eklemenize ve resimler bırakmanıza izin veren bir şablon veya tema web sitesi alırsınız.

Bununla birlikte, düşük maliyet gerçekten bir DIY web sitesinin tek avantajıdır. Şu faktörleri göz önünde bulundurun:

  • Özelleştirme çok az veya hiç yoktur, bu nedenle ek güvenlik özellikleri eklemek, siteyi arama motorları için optimize etmek ve ek sayfalar eklemek genellikle erişilemez.
  • Web sitenizin sahibi siz değilsiniz – başka bir platforma geçmek veya gelecekte özel bir web sitesine geçmek isterseniz, her şeyi kaybedebilir ve sıfırdan başlayabilirsiniz.
  • Binlerce başka işletme aynı şablonu veya temayı kullanıyor.
  • Yavaş yükleme sürelerine ve kötü bir kullanıcı deneyimine yol açan sınırlı teknolojik yetenekler.

Bir DIY web sitesinin fiyatı genellikle önceden 100 dolardan az ve abonelik ve bakım maliyetleri için ayda yaklaşık 20 ila 50 dolardır.

Özel Bir Web Sitesi Fiyatı Ne Kadar?

Bir DIY web sitesi fiyatlandırması konusunda oldukça basit olsa da, ısmarlama bir iş web sitesi geliştirmek, tasarlamak ve başlatmak için bir web tasarım ajansıyla çalışmayı seçtiğinizde maliyeti etkileyen önemli ölçüde daha fazla faktör vardır. Yeni bir web sitesini tartışmak için bir müşteriyle oturduğumuzda, birkaç konuyu ele alıyoruz:

  • Bir web sitesinden neye ihtiyaçları var: Web sitesi aracılığıyla ödeme kabul etmeleri gerekiyor mu? Randevu ayarla? Birden çok hizmet ve konum sayfanız mı var?
  • Web siteleri için hedefleri: Web siteleri ana potansiyel müşteri yakalamaları olacak mı? Anahtar kelimeleri için arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almak istiyorlar mı?
  • Beklentileri: Yeni web sitelerini nasıl görüyorlar? Nasıl bir bütçeleri var?

Bu bilgileri kullanmak, web sitesine tam olarak neyin dahil edileceğini belirlememize ve hizmetler için doğru bir fiyat teklifi oluşturmamıza olanak tanır. Profesyonelce tasarlanmış bir web sitesi fiyatını etkileyebilecek faktörlerden bazılarına bakalım.

kurumsal web sitesi fiyatları 2023

kurumsal web sitesi fiyatları 2023

Özel geliştirme

Web sitesinin üzerine inşa edileceği bir içerik yönetim sistemi (CMS) seçmek ilk karardır. CMS, üst düzey programlama ve kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan siteye güncelleme ve ekleme yapmanızı sağlayan bir platformdur. WordPress web tasarımını sunuyoruz çünkü bu platform sınırsız özelleştirme seçenekleri sunuyor, işinizle birlikte büyüyebilir ve kullanıcı dostudur.

Önceden tasarlanmış bir WordPress teması seçmek yerine, özel web tasarımı , türünün tek örneği bir görünüme ve işletmeniz ve markanız için ideal bir düzene sahiptir. Daha da önemlisi, özel kodlama, web sitenizin kusursuz çalışacak şekilde tasarlanmasını ve tasarımda yer alan estetik ve işlevsel özellikleri gecikmeden veya çökmeden destekleyebilmesini sağlar.

Kurumsal Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum

Araç ve Eklenti Entegrasyonu

Web siteniz aracılığıyla ödeme kabul etmek, kullanıcı bilgilerini takip etmek veya nakliye ve envanter ayrıntılarınızı web sitenize bağlamak istiyorsanız, size ihtiyacınız olan işlevselliği sağlayan üçüncü taraf entegrasyonlara ve eklentilere ihtiyacınız olacaktır. Ancak kalitesiz veya denenmemiş entegrasyonlar, web sitenizin tamamının çökmesine neden olabilir. Profesyonel tasarımcılar ve geliştiriciler, başarılı olduğu kanıtlanmış üst düzey entegrasyonları seçecek ve yine de düzgün çalıştıklarından emin olmak için bunları test edecek.

Duyarlı tasarım

Bir mobil cihazdan başlayan web aramalarının yaklaşık yüzde 90’ı ile, web sitenizin bir dizüstü bilgisayarda olduğu gibi bir akıllı telefonda da aynı deneyimi sunduğundan emin olmanız gerekir. Kendin Yap ve ucuz web siteleri mobil uyumluluğu öne sürse de, genellikle daha uzun yükleme süreleri ve düzen değişiklikleri olur.

Profesyonel bir web tasarım ekibi duyarlı bir web sitesi oluşturacaktır, yani ekranın boyutuna sığacak şekilde ölçeklenir ve tüm cihazlarda aynı görsel deneyimi ve işlevselliği sağlar. Bu, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar ve satış ve dönüşüm olasılığını artırır, bu da size yatırımınızdan daha fazla getiri sağlar.

web sitesi maliyetiSite Sayfalarının ve İçeriğinin Miktarı

Ne kadar büyük bir web sitesine ihtiyacınız olduğuna ve kaç sayfaya ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak bu, web sitenizin fiyatını kesinlikle etkileyebilir. Örneğin, yalnızca kişisel yaralanmaya odaklanan iki avukatlı bir hukuk firmasının, çeşitli uygulama alanlarında müvekkillerini temsil eden 15 avukatlı bir web sitesi kadar büyük bir web sitesine ihtiyacı olmayacaktır, bu nedenle daha küçük hukuk firmasının web sitesi daha ucuz olabilir.

İnternet sitesi nasıl açılır? 8 maddede internet sitesi nasıl kurulur?

Arama motoru optimizasyonu

Web sitenizin arama motorlarında kolayca bulunmasını istiyorsunuz, böylece işletmeniz sürekli olarak yeni potansiyel müşteriler ve potansiyel müşteriler akışına sahip oluyor. Tasarım sürecinde web sitenizi optimize etmek için bir web tasarım ajansıyla çalışmak, genel fiyatı artırabilir. Ancak, bu yatırımın getirisi küçümsenemez çünkü web siteniz daha görünür olacak ve hizmetlerinizi arayan müşterilerden daha fazla trafik çekecektir.

E-ticaret İşlevselliği

Ürün sayfaları, kategori sayfaları ve ödeme alma ve envanter takibi dahil operasyonel işlevsellik içeren bir çevrimiçi mağaza eklemek, bir işletme web sitesinin fiyatını artırabilir.

.