23/09/2022 İzmir Web Tasarım Ofisi

En İyi Bulut Sunucu Hizmeti Veren Firmalar

Bulut Sunucu Hizmeti Nedir?

En İyi Bulut Sunucu Hizmeti Veren Firmaları araştırırken bulut sunucu hizmetinin ne olduğunu öğrenmeniz size hangi firma ile çalışacağınız konusunda yardımcı olacaktır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kullanımı epey yaygınlaşmaya başlayan bulut hizmetleri, verilere zaman ve mekân bağımlılığı olmadan ulaşma imkanı sunmaktadır.

Fiziksel sunucuların sanallaştırma teknolojisi çerçevesinde uyarlandığı serviste dinamik bir yapı söz konusudur. Kişiye sadece süreklilik sunmakla kalmayan bulut sunucu, aynı zamanda rahat yönetebilme imkânı da yaratır.  Cloud server, kullanıcının kendi sunucusuna istediği her noktadan her an ulaşabilmesini sağlayan bir web barındırma türüdür. Sanal sunucuların kullanımı diğer tüm sunucular ile aynıdır. Yine elinizde bir erişim bilgisi olur ve eğer linux tabanlı bir işletim sistemi tercih ettiyseniz; ssh ile ya da bir masaüstü ortamı kurup, vnc gibi protokoller ile erişebilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz. Eğer windows işletim sistemi kullanıyorsanız; Rdp yani remote desktop protokolü ile kolaylıkla erişebilir ve kullanabilirsiniz.

En İyi Bulut Sunucu Hizmeti Veren Firmalar

Bulut Sunucu Teknolojisinin Avantajları

Bulut sunucu, beraberinde birçok farklı avantajı getirir. Öncelikle tasarruflu olması yönünden öne çıkan hizmet; güncelleştirme, yazılım, internet ve bakım gibi çeşitli konularda ekonomik olmayı başarır. Ek bir maliyetin oluşmasını önleyen servis, aynı zamanda 7/24 destek almanızı sağlar. Uzman ekip desteği neticesinde herhangi bir problem kısa sürede çözülür.

Kurumsal müşteriler adına olmazsa olmaz yapıda olan süreklilik, bulut sunucu ile kolayca karşılanmaktadır. Bulut sunucu teknolojisi nedir sorusuna karşılık dahi bulan kesintisiz erişim imkânı, bu sayede kayıp yaşamadan kullanım imkânı yaratır. Ayrıca %100 yedekli olacak şekilde çalışan sistem, fiziksel disk desteği neticesinde veri kaybı gibi bir sorun ile karşılaşmanızı önler.

 

En İyi Bulut Sunucu Hizmeti Veren FirmalarBulut sunucu seçimi yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Kurumsal ya da bireysel projeleriniz için bulut sunucu seçimi yaparken, hem projenizin alt yapısına en ideal sisteme sahip sunucuyu seçerek en iyi performansı elde edebilir, hem de yüksek performanslı ve verimli donanımlara sahip sunucular ile en iyi fiyat/performansı elde edebilirsiniz.

 • Güçlü Donanımlar ile Performans Sorunu Yaşamayın
 • Ücretsiz Kontrol Paneli ile Ekstra Maliyetler Ödemeyin
 • Performans ve Veri Güvenliği İçin TIER III Veri Merkezi
 • Sanal Sunucu Hosting Destek Hizmetleri
 • Posta Servisleri Teknik Desteği

 

En İyi Bulut Sunucu Hizmeti Veren Firmalar

 1. Scaleway 1999 yılında kurulan,  Scaleway, geliştiricilerin ve işletmelerin herhangi bir altyapıya uygulama oluşturmasına, dağıtmasına ve ölçeklendirmesine yardımcı olmaktadır. 
 2. OVH 1999 yılıında kurulan OVHcloud bulut sunucu hizmeti sektöründe önde gelen firmalar arasında yer almaktadır.
 3. Gofasthost Ülkemizde 2000’li yılların başında beri yaygınlaşan İnternet serüveninde GoFastHost kurucuları çok farklı alanlarda çok farklı tecrübeler edinerek büyük katkılarda bulunmuştur.  İletişim:+905412440000
 4. Natro  Sınırsız web sitesi barındırma ve sınırsız hosting kaynakları ile tüm web sitelerinizi tek bir hosting paketi altında toplayarak kolayca yönetin. Güçlü SSD hosting altyapısı ve çoklu internet omurgası ile 10 kata kadar ekstra performanslı çalışan web sitenizdeki hız artışını deneyimleyin.    İletişim:0 (212) 213 1 213
 5. Hetzner Hetzner Online, faaliyette olan yüz binlerce sunucu ile Avrupa’nın en büyük veri merkezi operatörlerinden biridir. 1997 yılındaki kuruluşundan bu yana Hetzner, özel ve ticari müşterilere güçlü barındırma ürünleri ve güvenilir BT altyapısı sağlamıştır.
 6. Contabo 2003 yılında kurulduğundan bu yana Contabo, Alman kalitesine küresel kullanılabilirlik sağlamayı taahhüt eder. Veri Merkezlerimizin kararlılığına, titiz dahili süreçlere ve yüksek müşteri desteği standartlarına odaklanıyoruz.
.